Pożar w szpitalu w Lesznie. Ogień podłożył pijany pacjent. Ewakuowano 18 osób

W czwartek przed północą w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym Lesznie wybuchł pożar. Ogień podłożył przyjęty chwilę wcześniej pijany mężczyzna. Ewakuowano 18 osób.
Zobacz wideo

Ogień został zaprószony przez jednego z pacjentów w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Jana Kiepury w Lesznie - podała straż pożarna. O pożarze w szpitalu Lesznie informuje też "Głos Wielkopolski"

Pożar w szpitalu w Lesznie. Jeden z pacjentów podłożył ogień

Mężczyzna, który podłożył ogień, ma 50-lat. Przyszedł do szpitala pod wpływem alkoholu, z opuchniętą głową - ustalili dziennikarze. Personel szpitala przyjął mężczyznę i wykonał tomografię. Po tym, jak pacjent trafił na salę, podpalił szpitalne łóżko.

Po podpaleniu łóżka, pijany mężczyzna uciekł na damską część oddziału chirurgii. Personal szpitala zamknął go w toalecie, jednak zamknięty w łazience mężczyzna po raz kolejny próbował podłożyć ogień. Na miejsce zdarzenia wezwano policję oraz straż pożarną. Badanie wykazało, że 50-latek miał trzy promile alkoholu we krwi.

Pożar w Lesznie. Ze szpitala ewakuowano 18 osób

Ze względu na pożar w jednej z sal na oddziale chirurgii, konieczna była ewakuacja męskiej części oddziału . Ewakuowano 18 osób, w tym jednego pacjenta w stanie ciężkim. W wyniku pożaru zniszczeniu uległo wyposażenie podpalonej sali. Straty materialne szpitala wstępnie oszacowano na ok. 50 tysięcy złotych - podaje "Polsat News"

Więcej o: