Katowice. Nie żyje dwóch górników z kopalni Murcki-Staszic. Wstępne ustalenia: atmosfera niezdatna do oddychania

Dwóch górników pracujących w katowickiej kopalni straciło przytomność. Ratownicy po dotarciu na miejsce stwierdzili, że mężczyźni nie żyją. W kopalni nie doszło do wstrząsu.

Do tragicznego wypadku doszło w kopalni "Murcki - Staszic" w Katowicach należącej do Polskiej Grupy Górniczej. Dwóch górników pracujących w dziale wentylacji 900 metrów pod ziemią straciło przytomność. Na pomoc wysłano ratowników medycznych i lekarza. Niestety, okazało się, że mężczyźni nie żyją.

Dwóch górników nie żyje, są wstępne ustalenia

Jak poinformował Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, w tym czasie w kopalni nie doszło do żadnego wstrząsu. Zadeklarował też, że przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą jak najszybciej wyjaśniane, ma się tym zająć specjalna komisja z kopalni, która przeprowadzi wizję lokalną, oraz Okręgowy Urząd Górniczy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że górnicy przebywali w rejonie, w którym była atmosfera niezdatna do oddychania. Poza rejonem, w którym doszło do wypadku, kopalnia funkcjonuje normalnie. Pozostali pracujący w niej górnicy są bezpieczni.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (39)
Katowice. Nie żyje dwóch górników z kopalni Murcki-Staszic. Wstępne ustalenia: atmosfera niezdatna do oddychania
Zaloguj się
 • sieceonk

  Oceniono 9 razy 7

  pewnie wyrzut gazów i nie zdążyli dotrzeć do aparatów ucieczkowych (wiem, wiem należy je mieć przy sobie, ale w robocie tylko przeszkadzają)
  zginęli pracując we względnie bezpiecznym oddziale

 • sselrats

  Oceniono 13 razy 5

  Smog dociera do kopalni.

 • hipis3308

  Oceniono 4 razy 4

  Szkoda, że naprzeciwko Polski, po drugiej stronie Globu nie leży Arktyka, bo gdyby się przekopali, dotarliby do czystego powietrza. Tak na poważnie, większość kopalni w Polsce, wydobywa węgiel z dużych już głębokości, gdzie nie ma co liczyć na czyste powietrze, ponieważ bardzo jest trudno, wtłoczyć tak głęboko czyste powietrze, a wręcz są to już kopalnie metanowe.

 • acototak

  Oceniono 3 razy 3

  Nie mieli kanarków?
  W XXI wieku nie ma czujników monitorujących atmosferę?

 • plafar

  Oceniono 3 razy 3

  Może Solidarność zajęła by się warunkami pracy w kopalniach.... a nie pomnikami w Gdańsku

 • aietes

  Oceniono 3 razy 3

  Wysłałbym na ich miejsce ziobrę, kaczyńskiego, czarneckiego, którzy nigdy się nie splamili uczciwą pracą, jak to w zjednoczonej prawicy.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 2 razy 2

  Jeszcze sto lat. A może nawet więcej.
  Oby ci się dudo po nocach śnili

 • pas964

  Oceniono 3 razy 1

  A to wolska właśnie. na wyprawach wysokogórskich brak odpowiedniego sprzętu i w kopalniach też. Tu śmierć i tam śmierć. Ciekaw jaki cebularz wolski zaoszczędził na czujnikach. Ciekawe czy nawet jakby czujniki zadziałały to mieli maski tlenowe ? Obstawiam że nie.

 • aietes

  Oceniono 5 razy 1

  duda nie pozwoli zamordować polskiego górnictwa. Są pierwsze efekty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX