Katowice. Nie żyje dwóch górników z kopalni Murcki-Staszic. Wstępne ustalenia: atmosfera niezdatna do oddychania

Dwóch górników pracujących w katowickiej kopalni straciło przytomność. Ratownicy po dotarciu na miejsce stwierdzili, że mężczyźni nie żyją. W kopalni nie doszło do wstrząsu.

Do tragicznego wypadku doszło w kopalni "Murcki - Staszic" w Katowicach należącej do Polskiej Grupy Górniczej. Dwóch górników pracujących w dziale wentylacji 900 metrów pod ziemią straciło przytomność. Na pomoc wysłano ratowników medycznych i lekarza. Niestety, okazało się, że mężczyźni nie żyją.

Dwóch górników nie żyje, są wstępne ustalenia

Jak poinformował Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, w tym czasie w kopalni nie doszło do żadnego wstrząsu. Zadeklarował też, że przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą jak najszybciej wyjaśniane, ma się tym zająć specjalna komisja z kopalni, która przeprowadzi wizję lokalną, oraz Okręgowy Urząd Górniczy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że górnicy przebywali w rejonie, w którym była atmosfera niezdatna do oddychania. Poza rejonem, w którym doszło do wypadku, kopalnia funkcjonuje normalnie. Pozostali pracujący w niej górnicy są bezpieczni.

Zobacz wideo
Więcej o: