Gdańsk. Pomnik prałata Jankowskiego ma wrócić na swoje miejsce

W Gdańsku przywrócono już cokół pomnika prałata Henryka Jankowskiego. Sam pomnik też ma wkrótce wrócić, mimo wcześniejszych zapowiedzi władz miasta.
Zobacz wideo

Pomnik prałata Henryka Jankowskiego stał w Gdańsku przy ul. Stolarskiej. W nocy ze środy na czwartek monument duchownego, pod adresem którego padały w mediach oskarżenia o pedofilię, został powalony na ziemię. Początkowo pomnikiem miało się zająć miasto Gdańsk. Na miejsce wysłano nawet ekipę, która miała zabrać pomnik do magazynu. Rzeczniczka prasowa gdańskiego urzędu miasta mówiła, że podobizna duchownego na razie nie wróci. 

Pomnik prałata Henryka Janowskiego jednak wróci

Jak relacjonowały lokalne media, takie postawienie sprawy spotkało się z oporem ludzi z komitetu budowy pomnika ks. Jankowskiego. Na miejscu doszło nawet do kłótni. 

- Miasto wycofuje się z wcześniejszych deklaracji i pomnik ks. Jankowskiego - za sprawą determinacji społecznego komitetu - dzisiaj ma wrócić na miejsce - napisał w czwartek po południu na Twitterze dziennikarz Onetu, Piotr Olejarczyk.

Ostatecznie to społeczny komitet przejął pomnik. Jego przedstawiciele zapowiedzieli, że monument wróci. 

Radio Gdańsk podało, że z powrotem postawiono na razie cokół. Widać to także na zdjęciach fotoreportera Agencji Gazeta (na górze artykułu). Sama statua Jankowskiego jest uszkodzona - poinformowała rozgłośnia. Zostanie naprawiona i dopiero wtedy pomnik prałata Jankowskiego znów stanie na cokole.

Więcej o:
Komentarze (430)
Gdańsk. Pomnik prałata Jankowskiego wróci na swoje miejsce
Zaloguj się
 • mirek11768

  Oceniono 114 razy 98

  Zaczyna się jak z krzyżem na Krakowskim Przedmieściu w 2010r. Ciemnogród zawłaszcza przestrzeń publiczną. Mohery, zacofane ,,kółka różańcowe'' i inne oszołomy pislamskie znów zmuszają normalnych ludzi do ,,jedynej, słusznej linii KK'' Zero przyzwolenia na terr or pseudo katolicki

 • jackanapes

  Oceniono 102 razy 90

  Oczekujcie w takim razie kolejnego nieposłuszeństwa obywatelskiego.
  Takiego syfu nie da się zamieść pod dywan.

 • chi-neng

  Oceniono 84 razy 76

  Czyli pomnik pralata powroci na swoje miejsce JAKO SYMBOL ZWYCIESTWA PEDEOFILII KOSCIELNEJ NAD WANDALIZMEM, BO OBRAZONY TWORCA TEGO DZIELA NAZWAL AKTYWISTOW BANDYTAMI, KTORZY ZNIWECZYLI JEGO TAK CENNE DZIELO UPAMIETNIAJACE PEDOFILA KOSCIELNEGO !
  DAJE SPORO DO MYSLENI TEGO RODZAJU 'PRZYWIAZANIE' ...? CZYZBY TE SAME ZAINTERESOWANIA?!

 • lewacka.konserwa

  Oceniono 71 razy 61

  A może w Jelitkowie na plaży go ustawić? Se prałacisko na roznegliżowane dzieciaki latem popatrzy.

 • 1627cd1410

  Oceniono 62 razy 54

  i dobrze! środowiska prokościelne i propedofilskie walczą.. a gula ludziom skacze coraz wyżej. Jankowski jest już pogrzebany jako postać historyczna. Jest FE.. wspieranie go ciągnie w dół wspierających i unaocznia postawę kościoła: 'bronią swoich' do ostatniego wiernego.. niech bronią!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX