Wrocław. Przeprowadzono sekcję zwłok noworodka znalezionego w worku. Dziecko urodziło się żywe

We Wrocławiu dokonano makabrycznego odkrycia. W zeszłą sobotę na polance znaleziono ciało noworodka. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok ustalono, że dziecko urodziło się żywe.
Zobacz wideo

W zeszłą sobotę na osiedlu Muchoborze we Wrocławiu znaleziono ciało martwego noworodka. Było owinięte w foliowy worek i leżało na polance. Natknął się na nie jeden z mieszkańców osiedla i to on powiadomił policję

Wrocław. Sekcja zwłok noworodka znalezionego w worku

W czwartek poznaliśmy nowe szczegóły sprawy z Wrocławia. Jak podaje Onet, w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu przeprowadzono już sekcję zwłok niemowlęcia. Z jej wstępnych ustaleń wynika, że dziecko urodziło się żywe. Biegli, którzy badali sprawę, ustalili również prawdopodobną przyczynę zgonu. 

Małgorzata Klaus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, poinformowała że nie zostanie ona podana do informacji publicznej. - Z uwagi na dobro śledztwa obecnie nie można ujawnić więcej informacji - mówi prok. Klaus. 

Nie wiadomo, kim są rodzice porzucone w polu dziecka. Prokuratura we współpracy z wrocławską policją próbują to ustalić.