"Sukiennice pękają". Niepokojące informacje Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa

"Sukiennice pękają" - informuje Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa. Jeden z najważniejszych zabytków Krakowa wymaga naprawy.
Zobacz wideo

"Sukiennice pękają. Bardzo niepokojące. Dzisiejszy widok sklepienia pod arkadami od strony Wieży Ratuszowej" - napisał Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa, publikując na Facebooku zdjęcie przedstawiające pęknięcie na jednej ze ścian Sukiennic.

Sukiennice wymagają remontu. Projekt napraw ma powstać jeszcze w tym roku

Widoczne na zdjęciu pęknięcie to nie jedyna rysa na Sukiennicach. Drugie, około trzymetrowe pęknięcie, znajduje się na na ścianie od strony ul. Brackiej. Wygląda to tak, jakby narożnik odsuwał się od reszty budynku – w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" powiedział Maciej Wilamowski, dyrektor biura Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa.

Zarząd Budynków Komunalnych poinformował, że przeprowadzono odpowiednią kontrolę z udziałem konstruktora odpowiedzialnego za ostatni remont Sukiennic, który odbył się w 2010 roku. Z oświadczenia ZBK wynika, że uszkodzenie nie zagraża budynkowi i że jeszcze w tym roku powstanie projekt remontu sklepienia Sukiennic - informuje portal lovekrakow.pl.

Więcej o: