Oblodzenie, śnieg i wiatr. IMGW ostrzega. Pogoda może dziś stanowić niebezpieczeństwo

Alert pogodowy. IMGW ostrzega przed oblodzeniem i intensywnymi opadami śniegu.
Zobacz wideo

W większości województw obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia. Trudne warunki atmosferyczne będą towarzyszyć nam także jutro.

IMGW ostrzega. Na drogach w siedmiu województwach będzie ślisko

Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem, które dzisiaj będzie utrudniać jazdę samochodem w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, wielkopolskim, łódzkim i lubelskim. Wyraźny spadek temperatury spowoduje tam zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Według przewidywań synoptyków, temperatura przy gruncie w tych regionach może wynosić około -5°C. Szczególną ostrożność powinniśmy zachować wieczorem, w nocy oraz o poranku kolejnego dnia.

Intensywne opady śniegu na południu. Do tego silny wiatr

Niebezpiecznie będzie także na południu kraju. Dla województw śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego wydano ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. W partiach szczytowych Karpat prognozuje się opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej nawet o 10 cm. Zła pogoda na południu kraju utrzyma się do piątku. Na ten dzień synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia dla województw śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego, gdzie będzie padać intensywny śnieg i wiać silny wiatr osiągający prędkość do 75 km/h. 

Więcej o:
Komentarze (12)
Oblodzenie, śnieg i wiatr. IMGW ostrzega. Pogoda może dziś stanowić niebezpieczeństwo
Zaloguj się
 • takaprawda2015

  Oceniono 5 razy 3

  Ciekawe gdzie jest ten tłuk co wczoraj ujadała że nie ma ostrzeżeń na IMGW to GAZETA kłamie.

 • extrafresh

  Oceniono 3 razy 3

  Kara boska za przekręty finansowe Jarosława K. ps. "Prezes".

 • t.t

  Oceniono 3 razy 1

  Gazeto... Opanujcie się... IMGW na ten moment nie wydał żadnego ostrzeżenia. Dodatkowo, jeśli już je wyda, to nie dla województwa, tylko dla powiatu. Nie straszcie ludzi w imię kliknięć. Ostrzeżenia IMGW są tu: pogodynka.pl/ostrzezenia lub w apce Ostrzegator.

 • wigs

  0

  "Pogoda może dziś stanowić niebezpieczeństwo", tak może pisać tylko prawdziwy półanalfabeta.

 • aktyntasza

  Oceniono 1 raz -1

  strach się bać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX