Wyrzucił ciężarną żonę z balkonu, wcześniej przypalał ją papierosami. Bartłomiej R. skazany

34-letni Bartłomiej R. został skazany na 15 lat więzienia za znęcanie się nad swoją żoną i usiłowanie pozbawienia jej życia. Gdy kobieta była w piątym miesiącu ciąży, wyrzucił ją z balkonu. Wcześniej wielokrotnie bił ją, wyzywał i przypalał papierosami.
Zobacz wideo

Do zatrzymania Bartłomieja R. doszło w czerwcu 2016 roku w Gdyni. To wtedy mężczyzna zrzucił z balkonu na pierwszym piętrze swoją żonę, która była wówczas w piątym miesiącu ciąży. Kobieta doznała urazu głowy, ale dziecko przeżyło. Zdarzenie i towarzyszącą mu awanturę widzieli pracujący w tym czasie na osiedlu robotnicy, którzy wezwali pogotowie i policję.

Wyrzucił żonę z balkonu, wcześniej bił ją pięścią i kablem

Jak podaje RMF FM, podczas procesu śledczy ustalili, że Bartłomiej R. znęcał się nad swoją żoną wielokrotnie - stosował wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną. Zanim wyrzucił kobietę z balkonu, R. bił żonę pięścią, metalową pałką oraz kablem, a także rzucał nią o podłogę oraz o ścianę i przypalał ją papierosami. 

Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał mężczyznę na 15 lat bezwzględnego więzienia. Bartłomiej R. musi też zapłacić 50 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej o: