Tragedia w Sudetach. GOPR-owcy znaleźli ciało 41-letniego turysty

Zakończono poszukiwania 41-letniego mężczyzny, który wyszedł ze schroniska na Śnieżniku w nocy z soboty na niedzielę. GOPR-owcy odnaleźli jego ciało.
Zobacz wideo

41-letni mężczyzna, którego ciało odnaleziono w poniedziałkowe popołudnie, miał w nocy z soboty na niedzielę wyjść ze schroniska Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Zbigniewa Fastnachta na Śnieżniku w Sudetach. Kiedy ślad po nim zaginął, ratownicy GOPR rozpoczęli poszukiwania. Mężczyzna nie miał przy sobie telefonu i nie był kompletnie ubrany.

Tragedia w Sudetach. Ratownicy GOPR odnaleźli cało zaginionego turysty

Akcja poszukiwawcza, w której uczestniczyli ratownicy GOPR, straż pożarna, policja oraz pracownicy schroniska, rozpoczęła się w niedzielę około godziny 13:00. Niedzielne poszukiwania nie przyniosły rezultatu, dlatego rozszerzono ilość ratowników o zastępy OSP oraz quada z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Bystrzyca Kłodzka. Poszukiwania zakończyły się ok. godziny 17:00 w poniedziałek. Ratownicy znaleźli ciało 41-letniego turysty. Mężczyzna zginął na terenie Masywu Śnieżnika. Na chwilę obecną nie podano żadnych informacji na temat okoliczności śmierci mężczyzny.

Więcej o: