Piekary Śląskie. Dziadek i 13-letnia wnuczka potrąceni na przejściu. Sprawca uciekł z miejsca wypadku

W sobotę wieczorem w Piekarach Śląskich doszło do wypadku z udziałem pieszych. Kierowca potrącił przechodzących przez pasy starszego mężczyznę i jego 13-letnią wnuczkę. Dzięki monitoringowi, policjantom udało się złapać sprawcę, który uciekł z miejsca wypadku.

Na filmie udostępnionym przez policjantów z Piekar Śląskich widać wypadek, do którego doszło w mieście w ostatni weekend. Około godziny 18 na ulicy Bytomskiej kierowca z dużą prędkością wjechał na przejście na pieszych i potrącił dwoje przechodniów: dziadka i wnuczkę. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanym. Dziewczynka i jej dziadek z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala.

Wypadek w Piekarach Śląskich - nagrania z monitoringu 

Przejście dla pieszych było monitorowane, dlatego udało się zarejestrować przebieg wypadku. Na nagraniu widać, jak piesi wchodzą na jezdnię po zapaleniu się zielonego światła. Niestety kierowca jednego z pojazdów zignorował sygnalizację świetlną i nie zatrzymał się przed oznakowanym przejściem. Według policji, piesi nie mieli szans na uniknięcie potrącenia. Po zbadaniu miejsca zdarzenia funkcjonariusze zaczęli poszukiwać kierowcy, który jechał samochodem marki volkswagen polo. Niedługo potem znaleźli porzucony i uszkodzony samochód.

Sprawcą wypadku 52-letni recydywista 

Po ustaleniu danych kierowcy zostały wszczęte poszukiwania na terenie całego kraju. Sprawcę wypadku, 52-letniego mężczyznę, zatrzymano w Łodzi, skąd został przetransportowany do Piekar Śląskich. Tam usłyszał zarzut potrącenia dwóch osób na oznakowanym przejściu dla pieszych oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanym. 52-latek był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym, dlatego może spodziewać się wyższej kary za spowodowanie ostatniego wypadku. Mężczyzna obecnie przebywa w areszcie.

Więcej o:
Komentarze (39)
Piekary Śląskie. Dziadek i 13-letnia wnuczka potrąceni na przejściu. Sprawca uciekł z miejsca wypadku
Zaloguj się
 • jan.w2

  Oceniono 20 razy 16

  Ciekawa reakcja patafiana w niebieskiej kurtce z jasnym pasem. Zamiast biec z pomocą popatrzył tylko i spie...ł w swoja stronę.

 • obeznany

  Oceniono 17 razy 15

  Też nie rozumiem, jak ten dziadek w ogóle śmiał wejść na drogę, którą jechało to panicho?

 • tempus

  Oceniono 11 razy 11

  Czy ta "wyższa kara" to będzie w zawieszeniu nie na rok ale na 2 lata?

 • dvdva

  Oceniono 10 razy 10

  Czyli recydywa, widac ze ma gdzies innych.
  Coz, zabrac samochod, to raz.
  A dwa to z wiezienia nie powinien wyjsc, tylko w ten sposob by mogl sie przysluzyc spoleczenstwu.

 • pryszcze.duszy

  Oceniono 8 razy 8

  szybko, ale bezpiecznie

 • pompompom

  Oceniono 9 razy 7

  A gdzie asy forum włodki ilicze i samochodemwszyndzie itp.?

 • warszawiak67

  Oceniono 5 razy 5

  Powinien zostać przykładnie ukarany.

 • hirokuni

  Oceniono 4 razy 4

  a to nie ten sam co spowodował dzisiaj w nocy śmiertelny wypadek w Łodzi??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX