Mateusz Morawiecki o odwołaniu szczytu V4: W polityce, jak w życiu, trzeba się szanować

- W praktyce szczyt się nie odbędzie ze względu na obraźliwe wobec Polski wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Izraela. W polityce, jak w życiu, trzeba się szanować - tak odwołanie szczytu V4 w rozmowie z "Rzeczpospolitą" komentuje premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz wideo

Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Rzeczpospolitą" pozytywnie odniósł się do rozmów z liderami Grupy Wyszehradzkiej, którzy ostatecznie odwołali szczyt V4 w Jerozolimie. - Jestem zbudowany rozmowami, które toczyłem z naszymi partnerami z Grupy Wyszehradzkiej. Wykazali pełne zrozumienie całej sytuacji i naszego punktu widzenia. Potwierdza to siłę V4 - powiedział Morawiecki. - W praktyce szczyt się więc nie odbędzie ze względu na obraźliwe wobec Polski wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Izraela. W polityce, jak w życiu, trzeba się szanować - dodał premier.

Morawiecki: Boksujemy w wyższej wadze

Na pytanie, czy organizowanie szczytu w trakcie trwającej w Izraelu kampanii wyborczej było dobrym pomysłem, szef rządu odparł, że data została ustalona wiele miesięcy wcześniej. Morawiecki stwierdził, że nie widzi zagrożenia, by stosunki Polski z Izraelem się pogorszyły. - Polska jest coraz silniejszym krajem. Konferencja bliskowschodnia jest sygnałem, że boksujemy - stosując porównanie sportowe - w wyższej wadze. Oczywiście tam też można zostać uderzonym - stwierdził. - Ale nie ma nic za darmo, bez ryzyka. Są natomiast ewidentne korzyści, bo nie tylko przyczyniamy się do zmniejszenia napięć na Bliskim Wschodzie w kontekście wyzwań związanych z migracjami, ale również poprzez wzmacnianie relacji z Amerykanami doprowadzamy do zwiększenia wojskowej obecności NATO i USA na terytorium naszego kraju. To wydatnie poprawia bezpieczeństwo Polski.

Gościem Porannej rozmowy w Gazeta.pl o godz. 8.30 będzie Michael Schudrich, naczelny rabin Polski.

Więcej o:
Komentarze (175)
Mateusz Morawiecki o odwołaniu szczytu V4: W polityce, jak w życiu, trzeba się szanować
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 42 razy 32

  a wystarczyło tylko nie organizować antyirańskiej konferencji
  teraz mamy wrogów w Teheranie i TelAvivie
  kolejny sukces pisowskiej dyplomacji

 • krynolinka

  Oceniono 43 razy 31

  Suski stawia ultimatum! Izraelowi.
  Mateusz coś się wam narracja rwie..
  Gołota też boksował. Trzydzieści sekund..

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 30 razy 22

  te pisowskie jełopy postanowiły kontynuować pyskówki z Izraelem o to czy Polacy są antysemitami!
  co pójdziecie w końcu na wojnę z Żydami, czy jak???
  ta cala konferencja w Warszawie to była jedna wielka, nikomu nie potrzebna do niczego katastrofa, która doprowadziła do odwołanie nikomu niepotrzebnego do niczego spotkania grupy V4, na którą wszyscy leja włącznie z jej członkami - tak wg mnie wygląda obecna polska dyplomacja i jej waga na swiecie

 • neko_gd

  Oceniono 25 razy 19

  Wciąż nie wiem ,czy Morawiecki faktycznie wierzy w swoje słowa ,czy jest tylko cyniczny .
  Pozycja Polski jest słaba jak nigdy ,zamiast ściślej współpracować w ramach UE to politycy PiS wolą Trumpa i iluzoryczne obietnice .

 • kazek100

  Oceniono 25 razy 17

  I dlatego udało ci się Mateusz na złość Iranowi zrobić konferencję razem z Izraelem, z którym zaraz potem się pokłóciłeś? Ty się chłopie szanujesz? Przecież to jest dziecinada po prostu....

 • 11krzych

  Oceniono 20 razy 14

  W polityce, jak w życiu, trzeba się szanować - premier Mateusz Morawiecki.

  Zaplułem monitor ze śmiechu.

 • zielonyludek

  Oceniono 20 razy 14

  "Wykazali pełne zrozumienie całej sytuacji i naszego punktu widzenia"
  Pokiwali głowami ze zrozumieniem i przekonaniem, że wszelka dyskusja z naszymi obecnymi nie ma sensu. Morawiecki wyżej s*a niż d**pę ma.

  Nikt nam nie dorówna w wyjątkowej umiejętności zrażania do siebie kogokolwiek.

 • villiers

  Oceniono 17 razy 13

  Grupa Wyszehradzka jest regionalną formą współpracy czterech państw Środkowej Europy – Polski, Czech, Słowacji i Węgier, które łączy nie tylko sąsiedztwo i podobne uwarunkowania geopolityczne, ale przede wszystkim wspólna historia, tradycja, kultura oraz wartości. Więc zapytuję się ,co z nią ma wspólnego Izrael. Czy wy nawet sami do kibla nie możecie pójść?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX