Pogoda. Za chwilę koniec słonecznego przedwiośnia. Nadchodzą deszczowe dni

Wiosenna pogoda, którą cieszyliśmy się przez kilka dni, znowu odchodzi w zapomnienie. Synoptycy prognozują, że ten tydzień będzie deszczowy.
Zobacz wideo

Pogorszenie pogody nastąpi już w najbliższą środę. Meteorolodzy przewidują, że nad Polską zawisną chmury, które przyniosą opady deszczu.

Przygotujmy się na deszcz. W tym tygodniu pogoda będzie kapryśna

W środę 20 lutego temperatura spadnie, a niebo zakryje się chmurami. Na termometrach zobaczymy od 4 do 8 stopni Celsjusza, jednak pogoda będzie nieprzyjemna. Niemal w całym kraju będzie padać deszcz. Wyjątkiem będą miasta położone na zachodzie, gdzie pomimo chmur nie prognozuje się opadów.

Jeszcze więcej deszczu prognozuje się na czwartek oraz piątek. W te dni padać będzie w całym kraju. Pod koniec tygodnia temperatura w Polsce będzie zróżnicowana - w najcieplejszym momencie dnia na zachodzie odnotujemy 10 stopni Celsjusza, z kolei na wschodzie - tylko 1 stopień na plusie.

Synoptycy prognozują jednak, że po brzydkim tygodniu czeka nas kolejny słoneczny weekend. Niebo znowu się rozpogodzi, jednak temperatura będzie niższa - na naszych termometrach zobaczymy od 6 stopni na północnym zachodzie do -1 stopnia na południu kraju. 

Więcej o: