Szczerski: Izrael powinien sobie cenić przychylność Polski. Tak byłoby dla niego lepiej

Krzysztof Szczerski przekonuje, że dzięki konferencji bliskowschodniej stworzony został "nowy geopolityczny fakt na Bliskim Wschodzie", a Izrael widząc to "powinien sobie cenić przychylność Polski i nie narażać jej na szwank".
Zobacz wideo

W wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej Krzysztof Szczerski przedstawił swoją pozytywną ocenę minionej konferencji bliskowschodniej. Szef gabinetu Andrzeja Dudy przekonuje, że dzięki konferencji stworzony został "nowy fakt geopolityczny na Bliskim Wschodzie", który polegać ma na tym, że Izrael oraz grupa państw arabskich usiadły przy wspólnym stole mimo dzielących ich różnic, przede wszystkim stosunku do Palestyny.

Pytany o wypowiedź izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, który wg dziennika Jersualem Post, podczas wizyty w Muzeum Polin miał powiedzieć, że Polacy kolaborowali z nazistami w czasie holokaustu, Szczerski stwierdził, że "wypowiedź premiera Izraela nie ma żadnego wpływu na ocenę wagi konferencji i jej sukcesu".

Szczerski odniósł się również do wyjaśnień, których udzieliło izraelskie MSZ: "to kwestia tego, czy uznajemy te wyjaśnienia za dostateczne. Przytaczane przez izraelskie media słowa, gdyby rzeczywiście padły, byłyby całkowicie nie do przyjęcia, zwłaszcza że cofają one dialog polsko-izraelski do czasów sprzed deklaracji premierów Polski i Izraela, które było ważnym osiągnięciem w tym dialogu" - powiedział polityk PiS.

Pytany o potencjalny wpływ kryzysu w relacjach polsko-izraelskich na szczyt Grupy Wyszehradzkiej, który odbyć ma się dzisiaj w Jerozolimie, Szczerski stwierdził, że "konferencja bliskowschodnia była kolejnym dowodem, że Izrael powinien sobie cenić przychylność Polski i nie narażać jej na szwank. Tak byłoby dla niego lepiej."

Więcej o:
Komentarze (137)
Krzysztof Szczerski: "Izrael powinien sobie cenić przychylność Polki i nie narażać jej na szwank. Tak byłoby dla niego lepiej."
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 32 razy 28

  ..."dzięki konferencji bliskowschodniej stworzony został "nowy geopolityczny fakt na Bliskim Wschodzie", a Izrael widząc to "powinien sobie cenić przychylność Polki i nie narażać jej na szwank"
  -----
  Czy oni, wszyscy, bez wyjątków, cierpią na niedorozwój umysłowy w kombinacji z megalomanią?
  ( = czytaj marionetki pozujące na władze)

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 19 razy 17

  Za rządów PiS staliśmy się "Murzynami" Europy. A nawet jakieś 27:1 za Murzynami.

 • micor

  Oceniono 14 razy 14

  Straciłem nadzieje że ci ludzie się kiedykolwiek obudzą ze swych rojeń.

 • fakiba

  Oceniono 22 razy 14

  Powiedział co wiedział następny dypomatoł

 • kruk6666

  Oceniono 15 razy 13

  Izrael i USA mają was w dupie , zwłaszcza ten rząd, który na zawołanie robi im laskę.

 • flanemco

  Oceniono 17 razy 13

  Szczerstwy bredzi jak zwykle.... wpieprzyli Polskę w szambo... i szukają winnych...
  Bedą siedzieć, wszyscy winni będą siedzieć...

 • realistas

  Oceniono 21 razy 13

  Nie ceni się przychylności wasala.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX