Budowlaniec przez 12 lat ukrywał się przed policją. Zmienił wygląd i posługiwał się danymi brata

Radomszczańscy kryminalni kilka dni temu odnaleźli na budowie we Wrocławiu 59-letniego mężczyznę, który przed organami ścigania ukrywał się 12 lat. Przez ten czas udawał swojego brata.

Z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą wynikało, że poszukiwany mężczyzna w 2007 roku zerwał kontakt z rodziną i wyjechał z Przedborza. Na początku lutego policjanci dowiedzieli się, że 59-latek jest pracownikiem budowlanym we Wrocławiu.

Dodatkowo policjanci ustalili, że poszukiwany zmienił wygląd i przez wiele lat posługiwał się danymi swojego brata. Ustalenia mundurowych pozwoliły na wytypowanie czterech placów budowy, gdzie na jednym z nich znaleźli poszukiwanego.

Mężczyzna był kompletnie zaskoczony, ale doskonale wiedział z czym wiąże się wizyta policjantów w miejscu jego pracy. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami stwierdził, że "prędzej spodziewałby się zobaczyć na tej budowie diabła, aniżeli policjantów, którzy go znaleźli". 59-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności.

Zobacz wideo
Więcej o: