Lubin. Nieznani sprawcy wysadzili i okradli bankomat. Eksplozja uszkodziła budynek

W Lubinie nieznani sprawcy napadli na bankomat. Mieszkańców w środku nocy obudził huk - złodzieje wysadzili automat, aby go okraść. Wybuch rozerwał automat i uszkodził budynek oraz instalację.
Zobacz wideo

Na Dolnym Śląsku doszło do kolejnego przypadku wysadzenia i rabunku bankomatu.  Chodzi o bankomat banku PKO BP, który znajdował się przy sklepie Alfa przy ul. Gajowej na Przylesiu w Lubinie

Lubin. Wysadzony bankomat na Przylesiu

Rzeczniczka prasowa lubińskiej policji potwierdza w rozmowie z Gazeta.pl, że do doszło do takiego zdarzenia. Asp. szt. Sylwia Serafin mówi, że nieznani sprawcy napadli na bankomat około 3:30 w nocy z soboty na niedzielę. 

Bankomat został wysadzony. Jak pisze lokalny portal Lubin.pl, eksplozja była tak silna, że uszkodziła budynek - na zdjęciu widać, że bankomat jest rozerwany, a część elewacji uszkodzona. Lubin.naszemiasto.pl podaje, ze wybuch doprowadził także do uszkodzenia instalacji wodnej i gazowej, podłączonej do znajdującej się w budynku piekarni.

Serwis zwraca uwagę, że to kolejny taki przypadek w regionie. W październiku wysadzono bankomat w KunicachSzlichtyngowej i Grębocicach, a w listopadzie w Chojnowie oraz Rui.

Asp. szt. Serafin mówi, że nadal trwają czynności policji, które mają ustalić i schwytać sprawców. Nie podaje więcej szczegółów ze względu na dobro śledztwa. Nie wiadomo ile osób uczestniczyło w napadzie, ani ile pieniędzy zostało skradzione. 

Więcej o: