Lubin. Nieznani sprawcy wysadzili i okradli bankomat. Eksplozja uszkodziła budynek

W Lubinie nieznani sprawcy napadli na bankomat. Mieszkańców w środku nocy obudził huk - złodzieje wysadzili automat, aby go okraść. Wybuch rozerwał automat i uszkodził budynek oraz instalację.
Zobacz wideo

Na Dolnym Śląsku doszło do kolejnego przypadku wysadzenia i rabunku bankomatu.  Chodzi o bankomat banku PKO BP, który znajdował się przy sklepie Alfa przy ul. Gajowej na Przylesiu w Lubinie

Lubin. Wysadzony bankomat na Przylesiu

Rzeczniczka prasowa lubińskiej policji potwierdza w rozmowie z Gazeta.pl, że do doszło do takiego zdarzenia. Asp. szt. Sylwia Serafin mówi, że nieznani sprawcy napadli na bankomat około 3:30 w nocy z soboty na niedzielę. 

Bankomat został wysadzony. Jak pisze lokalny portal Lubin.pl, eksplozja była tak silna, że uszkodziła budynek - na zdjęciu widać, że bankomat jest rozerwany, a część elewacji uszkodzona. Lubin.naszemiasto.pl podaje, ze wybuch doprowadził także do uszkodzenia instalacji wodnej i gazowej, podłączonej do znajdującej się w budynku piekarni.

Serwis zwraca uwagę, że to kolejny taki przypadek w regionie. W październiku wysadzono bankomat w KunicachSzlichtyngowej i Grębocicach, a w listopadzie w Chojnowie oraz Rui.

Asp. szt. Serafin mówi, że nadal trwają czynności policji, które mają ustalić i schwytać sprawców. Nie podaje więcej szczegółów ze względu na dobro śledztwa. Nie wiadomo ile osób uczestniczyło w napadzie, ani ile pieniędzy zostało skradzione. 

Więcej o:
Komentarze (57)
Lubin. Nieznani sprawcy wysadzili i okradli bankomat. Trwa obława
Zaloguj się
 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 18 razy 16

  Jak pis rzadzi to zawsze jest wzrost najgrozniejszej przestepczosci.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 15 razy 13

  Pis-bolszewicy pokazali, że 500+ to mało, więc suweren bierze przykład z rządzących i sam sobie załatwia 50 tysięcy + .

 • yaspiman

  Oceniono 18 razy 12

  ci potrzebowali pieniędzy to zrobili bum.
  pis to robi inaczej i skuteczniej. uczcie się "saperzy".

 • maaac

  Oceniono 15 razy 11

  Zbynio! Do roboty! Jarkowi bank okradają!

 • yosemitesam

  Oceniono 10 razy 8

  Ruszył kolejny program socjalny "bankomat+".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX