Groził Hannie Gronkiewicz-Waltz śmiercią. 62-latek ze Skarżyska-Kamiennej skazany

Rok więzienia w zawieszeniu, dozór kuratora, utrata telefonu i zwrot kosztów - na taką karę został skazany 62-letni Tadeusz W. ze Skarżyska-Kamiennej. Mężczyzna groził na Twitterze m.in. byłej już prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz.
Zobacz wideo

62-letni Tadeusz W. został zatrzymany w listopadzie ubiegłego roku. Mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej groził na Twitterze ówczesnej prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz po tym, jak nie wyraziła zgody na marsz narodowców, zaplanowany na 11 listopada. Mężczyzna kierował też groźby wobec dziennikarzy.

Jak poinformowała Gronkiewicz-Waltz na Twitterze, mężczyzna został skazany, a sąd "w ustnym uzasadnieniu jednoznacznie potępił czyny motywowane nienawiścią".

Sąd skazał Tadeusza W. na łączną karę roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata, dozór kuratora, a także obowiązek informowania sądu co pół roku o sytuacji osobistej i materialnej - podaje Tvnwarszawa.pl.

Mężczyzna straci telefon, za pomocą którego dokonywał wpisów na Twitterze, zwróci również 1230 zł, które Hanna Gronkiewicz-Waltz musiała zapłacić swojemu pełnomocnikowi. Wyrok nie jest prawomocny.

"Podczas rozprawy mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie tym, że poczuł się urażony jej [Hanny Gronkiewicz-Waltz - red.] stwierdzeniem, że w Marszu Niepodległości mieli uczestniczyć faszyści. Oskarżony przyznał się do winy, przeprosił byłą prezydent za swoje zachowanie i dobrowolnie poddał się karze" - informuje portal Skarzysko24.pl.

W styczniu informowaliśmy o zarzutach, które usłyszał z kolei 33-letni Mariusz G. Mężczyzna miał m.in. nachodzić byłą prezydent stolicy.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (119)
Groził Hannie Gronkiewicz-Waltz śmiercią. 62-latek ze Skarżyska-Kamiennej skazany
Zaloguj się
 • piss-ass

  Oceniono 33 razy 23

  I naznaczył sobie życiorys -pisior jeden. A wystarczyło nie słuchać pisowskiego szczucia na HGW i opozycję. Dobrze że jeszcze sędziowie się trzymają i karzą pis-dzieli za zło.

 • byrcyn11

  Oceniono 24 razy 16

  Zawsze myślałem, że to takie pryszczate szczulki robią podobne wpisy, a tu staremu dziadowi na dekiel coś siadło. Chociaż z drugiej strony jak patrzę na Rydzyk-ową sektę, to nie powinienem się dziwić.

 • lina555

  Oceniono 24 razy 14

  Skarżysko to to miasto, które organizuje bieg, ale nagrodę dostaje nie ten przybiegający na metę jako pierwszy, ale ziomal? Dobrze kojarzę?

 • pituszek55

  Oceniono 18 razy 8

  Następny spoza Waw-y ,najwięcej wie co się dzieje w stolicy.Powinien teraz TVPis oskarżyć o pranie mózgu i wprowadzanie w błąd.

 • loneman

  Oceniono 10 razy 4

  Kolejny oblakaniec po Stefanie W. za duzo Tvp, mszy RM itp robi swoje z glowa 😨😱😧😨

 • zelenyles

  Oceniono 16 razy 4

  utrata telefonu ??? hahaha, co to za dziwna kara, powinni mu do/j/eba ć z 50 tys zł grzywny i niech spłaca kopmornika do końca życia bo moherowi całkiem w doo/pie się obróciło .

 • domektomek

  Oceniono 8 razy 2

  Taaaa
  Facet ma nauczkę, że nawet o przekrętach HGW należy pisać z miłością.

 • lusjola

  Oceniono 12 razy 2

  Wreszcie całe szczęście że jeszcze działają normalni sędziowie !!! Mając 62 lata tak się zachowywać!!! A kto to był jak nie faszyści przecież widzieliśmy to w telewizji na przedzie prezydent Duda ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX