Groził Hannie Gronkiewicz-Waltz śmiercią. 62-latek ze Skarżyska-Kamiennej skazany

Rok więzienia w zawieszeniu, dozór kuratora, utrata telefonu i zwrot kosztów - na taką karę został skazany 62-letni Tadeusz W. ze Skarżyska-Kamiennej. Mężczyzna groził na Twitterze m.in. byłej już prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz.
Zobacz wideo

62-letni Tadeusz W. został zatrzymany w listopadzie ubiegłego roku. Mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej groził na Twitterze ówczesnej prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz po tym, jak nie wyraziła zgody na marsz narodowców, zaplanowany na 11 listopada. Mężczyzna kierował też groźby wobec dziennikarzy.

Jak poinformowała Gronkiewicz-Waltz na Twitterze, mężczyzna został skazany, a sąd "w ustnym uzasadnieniu jednoznacznie potępił czyny motywowane nienawiścią".

Sąd skazał Tadeusza W. na łączną karę roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata, dozór kuratora, a także obowiązek informowania sądu co pół roku o sytuacji osobistej i materialnej - podaje Tvnwarszawa.pl.

Mężczyzna straci telefon, za pomocą którego dokonywał wpisów na Twitterze, zwróci również 1230 zł, które Hanna Gronkiewicz-Waltz musiała zapłacić swojemu pełnomocnikowi. Wyrok nie jest prawomocny.

"Podczas rozprawy mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie tym, że poczuł się urażony jej [Hanny Gronkiewicz-Waltz - red.] stwierdzeniem, że w Marszu Niepodległości mieli uczestniczyć faszyści. Oskarżony przyznał się do winy, przeprosił byłą prezydent za swoje zachowanie i dobrowolnie poddał się karze" - informuje portal Skarzysko24.pl.

W styczniu informowaliśmy o zarzutach, które usłyszał z kolei 33-letni Mariusz G. Mężczyzna miał m.in. nachodzić byłą prezydent stolicy.

Zobacz wideo
Więcej o: