25-latek z Krakowa usłyszał zarzut stalkingu. Uporczywie nękał 21-letnią znajomą

Dzwonił po 50 razy dziennie, nachodził w miejscu pracy, zakładał fałszywe konta pod jej nazwiskiem. 25-latek, który nękał 21-letnią znajomą, usłyszał zarzut stalkingu. Grozi mu do trzech lat więzienia.
Zobacz wideo

21-letnia mieszkanka powiatu krakowskiego była nękana przez znajomego 25-latka z Krakowa od kilku miesięcy. Mężczyzna potrafił dzwonić do niej 50 razy dziennie, pisał wiadomości za pośrednictwem różnych komunikatorów, nachodził ją w pracy, a także zakładał fałszywe konta w mediach społecznościowych na jej nazwisko. 25-latek kierował wobec swojej ofiary także groźby pozbawienia życia. Raz zaatakował swoją ofiarę i spowodował u niej obrażenia ciała.

Kobieta zwróciła się o pomoc na policję, która wszczęła dochodzenie. Po przeanalizowaniu dowodów policjanci postanowili przesłuchać 25-latka, który w tamtym czasie przebywał za granicą.

Funkcjonariusze ustalili datę powrotu mężczyzny do Polski. Oczekiwali na jego przylot na lotnisku w Balicach w towarzystwie Straży Granicznej. Mężczyzna został zatrzymany od razu po przejściu strefy biletowo-bagażowej.

Usłyszał zarzuty stalkingu oraz spowodowania obrażeń ciała. Za pierwsze grozi mu do trzech lat więzienia, za drugie - do dwóch lat. Prokurator zastosował wobec 25-latka dozór policyjny, a także zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Więcej o: