Udawał lekarza w szpitalu. Okradł pacjentkę, diagnozując u niej "alergię na biżuterię"

Do szpitala w Tomaszowie Lubelskim w nocy wszedł 34-letni mężczyzna. Założył fartuch i udawał lekarza. Udało mu się oszukać 64-letnią pacjentkę, której wmówił, że ma alergię na biżuterię, a następnie okradł z kosztowności.
Zobacz wideo

Do wydarzenia doszło w środę 13 lutego. Około godziny 3 w nocy 34-latek wyłamał drzwi i wkradł się na jeden z oddziałów szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Ubrał się w fartuch dla osób odwiedzających i zaczął udawać lekarza. Wszedł na jedną z sal i jednej z pacjentek przekazał diagnozę: wmówił jej, że ma alergię na biżuterię. Zaproponował, że zabezpieczy jej pierścionek i obrączkę na czas pobytu w szpitalu.

Na kolejną ofiarę wybrał 85-latkę, którą poprosił o dokumenty potrzebne do wykonania specjalistycznych badań. Oszust pobrał także opłatę z góry - 200 zł.

Gdy wyszedł na korytarz i zobaczył prawdziwego lekarza, spłoszył się i uciekł. Kiedy okazało się, że pacjentki padły ofiarą oszusta, zrobiono portret pamięciowy na tyle dokładny, że policja zatrzymała 34-latka już następnego dnia.

Mężczyzna, który nie ma stałego miejsca zamieszkania, trafił do aresztu. Podczas wstępnych wyjaśnień 34-latek tłumaczył, że wszedł do szpitala, bo był głodny i szukał czegoś do jedzenia.

Jak informuje policja, teraz mężczyzna odpowie za oszustwo. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (11)
Tomaszów Mazowiecki. Okradł pacjentkę, diagnozując u niej "alergię na biżuterię"
Zaloguj się
 • jackanapes

  Oceniono 17 razy 15

  Jest u nas taki jeden poseł, który nie płaci tłumacząc, że ma alergię na termin ‘zobowiązania’.
  W starej marynarce podobno chodzi.

 • loneman

  Oceniono 9 razy 7

  U nas naiwnosc przybiera karykaturalne formy - posiadanie munduru, fartucha, sutanny itp odbiera ludziom calkowicie zdolnosc myslenia - i jakakolwiek ostroznosc 😕😲😢

 • arius9

  Oceniono 13 razy 7

  Polacy mają alergię na banknoty i zostawiają w kościołach.

 • arbr11

  Oceniono 5 razy 5

  Do szpitala koniecznie trzeba zabierac bizuterie........przecierz tam sie nie idzie leczyc a tylko w celach towarzyskich

 • maczetka7

  Oceniono 7 razy 3

  Dobrą mamy służbę zdrowia

 • vanlig

  0

  Jaki pomysłowy!

 • maxber

  Oceniono 2 razy 0

  Przesada za taki przekręt 8 lat. Ujawnił luki w bezpieczeństwie szpitali i ośmieszył ten szpital./ Dyrektor nagana a dla faceta w zawiasach wyrok 2 lata.

 • dziadekjam

  Oceniono 7 razy -1

  Chciał pomóc kulejącej służbie zdrowia, oczywiście nie za nic...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX