Prognoza pogody na marzec. Początek miesiąca będzie słoneczny. A co dalej?

Czy pogoda w marcu mile nas zaskoczy? Synoptycy prognozują, że marcowa aura będzie kapryśna.
Zobacz wideo

Długoterminowa prognoza pogody na portalu AccuWeather pokazuje, że marzec nie będzie należeć do najpiękniejszych miesięcy tego roku. Prawdopodobnie będzie to miesiąc deszczowy, a ciepłe, słoneczne dni będą należeć do rzadkości.

Długoterminowa prognoza pogody. Marzec zacznie się słonecznie

Początek marca zapowiada się całkiem ładnie. Synoptycy przewidują, że w pierwszym tygodniu następnego miesiąca będzie świecić słońce, a chmury wiszące nad naszymi głowami będą tylko ozdobą i nie przyniosą opadów śniegu ani deszczu. Temperatura będzie przyjemna - nasze termometry wskażą od 3 do nawet 10 stopni. 

Niestety, pogoda w drugim tygodniu marca będzie nieco bardziej kapryśna. Dni słoneczne będą przeplatać się z dniami deszczowymi. Meteorolodzy prognozują jednak, że temperatura nieco wzrośnie. Izolujące ziemię chmury sprawią, że w najcieplejszych momentach tego tygodnia odnotujemy nawet 12 stopni na plusie.

Pogoda na marzec 2019. Przed nami kilkanaście deszczowych dni

Od 18 marca rozpocznie się festiwal ulew i opadów deszczu. Padać będzie niemal codziennie, niemal do samego końca marca. Mimo to temperatura będzie przyjemna - w ciągu dnia nasze termometry będą wskazywać od 5 do 12 stopni Celsjusza. Pogoda poprawi się nagle, w dniu 30 marca, zapowiadając tym samym słoneczny i ciepły kwiecień. 

Więcej o: