Kurski o powrocie Rachonia do TVP: Każdy musi mieć drugą szansę, nawet jeśli popełnił błędy

- Jestem zwolennikiem tego, żeby dawać ludziom drugą szansę nawet, jeśli popełnili jakieś błędy, - powiedział Jacek Kurski. Szef TVP skomentował w ten sposób powrót do telewizji Michała Rachonia.
Zobacz wideo

Michał Rachoń i Krystian Krawiel zostali zawieszeni w pracy po emisji 10 stycznia w programie "Minęła 20" w TVP Info szopki autorstwa Barbary Pieli. Na trzy dni przed Wielkim Finałem WOŚP w animacji zasugerowano, że Hanna Gronkiewicz-Waltz działając w porozumieniu z Jerzym Owsiakiem, wykorzystywała zbiórkę na Orkiestrę do czerpania osobistych korzyści. Samego szefa WOŚP przedstawiono w niej jako kukiełkę, która kręci się wokoło i powtarza "Siema". Jeden z banknotów Owsiaka miał dorobioną gwiazdę Dawida.

Jacek Kurski: Każdy musi mieć drugą szanse

W lutym Rachoń wrócił do swoich programów. Na łamach portalu dziennik.pl Kurski przyznał, że "jest to powrót w ograniczonym stopniu" i Rachoń będzie w co drugim wydaniu programu "Woronicza 17". W "Minęła 20" też będziemy widzieć go rzadziej.

-  Pozostałe wydania „Woronicza 17” będzie prowadził Krzysztof Ziemiec. Michał Rachoń będzie prowadził poranne programy "Minęła 8" w związku, z czym będzie mu to zaraz podarowane, ale jest to jednak obecność w mniejszym rozmiarze niż do tej pory. Każdy jednak musi mieć drugą szansę w życiu. Ja jestem zwolennikiem tego, żeby dawać ludziom drugą szansę nawet, jeśli popełnili jakieś błędy, a nie popełnili jakichś przestępstw - powiedział Kurski. Prezes TVP skomentował też przeniesienie Krzysztofa Ziemca do "Teleexpressu". - Dla Krzysztofa Ziemca to jest bardzo dobra propozycja. Przyjął ją z radością. Będzie takim nowym Orłosiem - powiedział.

"Informacja i publicystyka na najwyższym poziomie"

Portal Wirtualne Media cytuje z kolei słowa Kurskiego z ramówkowej konferencji TVP. - Informacja i publicystyka w Telewizji Polskiej są na najwyższym poziomie. Osiągamy świetne wyniki „Wiadomości”, „Teleexpressu” i stacji TVP Info. Bardzo dziękuję dyrektorom Jarosławowi Olechowskiemu i Pawłowi Gajewskiemu za fantastyczną pracę, jaką wykonuje Telewizyjna Agencja Informacyjna, bo to jest wielka sprawa potrzebna dla Polski. Fantastyczny wysiłek, który trzeba bardzo docenić - powiedział prezes TVP.

Więcej o: