Będą podwyżki dla nauczycieli? Anna Zalewska podpisała "Deklarację na rzecz edukacji przyszłości"

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska podpisała "Deklarację na rzecz edukacji przyszłości". Dokument ten mówi m.in. o podwyżkach dla nauczycieli i wzywa pracowników szkół do współpracy w imię "dobra polskiej szkoły".
Zobacz wideo

"Dokument to apel o podjęcie wspólnych działań na rzecz podniesienia jakości polskiej oświaty. Jest skierowany przede wszystkim do związków zawodowych, ale również samorządowców, nauczycieli i rodziców" - czytamy na stronie resortu.

"Deklaracja na rzecz edukacji przyszłości". Obietnice resortu edukacji

Jeden z rozdziałów "Deklaracji na rzecz edukacji przyszłości" poświęcony jest podwyżkom dla nauczycieli. W dokumencie podpisanym przez Annę Zalewską czytamy, że "nauczyciele są grupą zawodową, która wykonuje prace o szczególnym znaczeniu, dlatego wszelkie regulacje płacowe dla tej grupy powinny być odpowiednie do rangi wykonywanego zawodu". 

Z treści "Deklaracji na rzecz edukacji przyszłości " wynika, że w budżecie państwa zostały zagwarantowane środki na waloryzację wynagrodzeń nauczycieli w wysokości 418 mln złotych oraz dodatkowe środki na sfinansowanie podwyżek - w 2018 roku budżet na podwyższenie płac nauczycielskich wynosił 1,2 mld złotych, z kolei w 2019 roku wyniesie  2,8 mld złotych. Oznacza to, że w rezultacie pensje nauczycieli wzrosną od 122 zł do 166 zł brutto (w zależności od stażu zawodowego). 

Pełną treść "Deklaracji na rzecz edukacji przyszłości" można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Będą podwyżki dla nauczycieli? Związkowcy nie są usatysfakcjonowani

Związek Nauczycielstwa Polskiego nie jest zadowolony z rozwiązania zaproponowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Związkowcy domagają się podwyżek w wysokości 1000 zł do wynagrodzenia zasadniczego. 

 - Propozycje pani minister Anny Zalewskiej, poza podgrzaniem atmosfery i przepraszam, wkurzeniem nauczycieli, niczego ze sobą nie niosą. Pojawiają się coraz to większe liczby, coraz większe oferty składane rzekomo nauczycielom, ale w gruncie rzeczy nadal jesteśmy w punkcie wyjścia - słowa Sławomira Broniarza, prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego cytuje pomorska.pl.

Więcej o:
Komentarze (80)
Będą podwyżki dla nauczycieli? Anna Zalewska podpisała "Deklarację na rzecz edukacji przyszłości?
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 32 razy 30

  Zalewska rozdaje kiełbasę przed katapultowaniem się do Brukseli. Nie dajcie się, niech zostanie, żeby poszczerzyła się we wrześniu przed wrukwionymi rodzicami, których dzieci będą upychane kolanami jak pasażerowie metra w Tokio.

 • yrec61

  Oceniono 28 razy 26

  Nie dajcie się na to nabrać. Niech poniesie konsekwencje tego co się niedługo stanie w szkołach. 1000 zł Wam się należy i nikt tu nie robi łaski.

 • chi-neng

  Oceniono 20 razy 18

  WSZYSTKO DOSTANIECIE CZEGO CHCECIE, TYLKO ZAPOMNIJECIE O TASMACH KACZYNSKiEGO!

 • biesczad1

  Oceniono 19 razy 17

  We wrześniu w I klasie szkoły średniej spotkają się dwa roczniki i będzie armagedon: co robi "twórca" tego bałaganu - ucieka do Brukseli!!!

 • pan.szklanka

  Oceniono 18 razy 16

  To nie jest dobra inwestycja.
  „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5,3).
  Dlatego też każdego katolickiego duchownego i zakonnika dotujemy kwotą 230 tysięcy złotych rocznie. Oczywiście jak to ze średnią - daniele hodowane przez Pana Głódzia w centrum Gdańska są nieporównywalne z jakąś zapyziałą parafią w Bieszczadach.

 • razal-on-line

  Oceniono 14 razy 14

  To już nawet nie jest śmieszne. 166 zł podwyżki. Jakby mi ktoś w pysk strzelił. Tfu

 • junkamm

  Oceniono 15 razy 13

  uśmiechająca sie krowim pyskiem zalewska musiała podpisać bo zbliżają sie wybory . i tak na prawo i sprawiedliwosc nie zagłosuje senior rencista niepełnosprawny czy zwykły pracownik za 2000 zł miesiecznie . niech sobie wybiją ze swojego osranego łaba złodzieje .

 • ziggybam

  Oceniono 16 razy 12

  Edukacja przyszłości to edukacja bez nacjonalizmu, bez religii, bez nauki pamięciowej, bez harówki nad pracami domowymi. To nauka zrozumienia i rozwiązania problemu oraz kompromisu, a nie wykucia jego gotowego rozwiązania. Jednym słowem - to nauka bez PiSiej ideologii ciemnoty. Bo dotychczasowy system odtwarzania wiedzy w polskiej szkole doprowadził przez ostanie 100 lat do społeczeństwa ciemnego, roszczeniowego i bezczelnego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX