Benjamin Netanjahu nie odleciał z Warszawy. Lotnisko Chopina: Doszło do uszkodzenia samolotu

Premier Izraela Benjamin Netanjahu nie opuścił Warszawy po konferencji bliskowschodniej. Jak informuje Lotnisko Chopina, doszło do uszkodzenia goleni i poszycia samolotu.
Zobacz wideo

Rządowy samolot z Benjaminem Netanjahu na pokładzie odlecieć miał o godzinie 1.15. Doszło jednak do zdarzenia, które uniemożliwiło premierowi Izraela opuszczenie Warszawy. O sprawie informuje Lotnisko Chopina. "Nad ranem, około godziny 1.15, podczas wypychania rządowego samolotu z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu na pokładzie doszło do zdarzenia, w trakcie którego uszkodzeniu uległa przednia goleń oraz poszycie samolotu" - czytamy w komunikacie.

Jak dodaje lotnisko, żaden z pasażerów ani pracowników nie ucierpiał. Wszyscy pasażerowie bezpiecznie opuścili pokład, a rejs został odwołany. Wyjaśnieniem zdarzenia zajmuje się  Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych

Jak podaje "Times of Israel" o godz. 9.30 Netanjahu powinien wylecieć ze stolicy zastępczym samolotem. Premier korzysta z lotów linii El-Al Israel Airlines, nie posiada własnego samolotu. 

Więcej o: