Dyrektor KGHM organizował spotkania m.in. w klubie nocnym? "Drinkowo panowie poszaleli"

Były dyrektor jednego z działów w KGHM może mieć kłopoty. Spółka złożyła zawiadomienie do prokuratury w jego sprawie. Powód? Miał organizować specyficzne spotkania, które obejmowały m.in. rejsy jachtem czy wizyty w klubach nocnych za pieniądze firmy - opisuje "Super Express".
Zobacz wideo

"Super Express" opisuje, że spółka KGHM Polska Miedź S.A. złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Grzegorza Macha, byłego już dyrektora naczelnego Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji (COPI) w przedsiębiorstwie. Według spółki "przez nadużycie udzielonych mu uprawnień wyrządził KGHM znaczną szkodę majątkową".

Skąd zawiadomienie? Mach miał organizować ze sporym rozmachem "specyficzne" spotkania. Jedno z nich opisuje "SE" - miało dotyczyć strategii informatyzacji KGHM i kosztowało blisko 100 tys. zł.

Tyle tylko, że goście spotkania nie do końca tylko o informatyzacji mieli debatować. Z maili i dokumentów firmy wynika, że zamieszkali w pięciogwiazdkowym hotelu w Gdańsku, przylecieli tam samolotami, później bawili się na jachcie i w klubie nocnym "oferującym erotyczne party". Koszt spotkania wyniósł ponad 10 tys. zł za osobę. Wszystko za pieniądze spółki.

"Drinkowo, panowie, jak widać, poszaleli"

"Super Express" wskazuje też, że w korespondencji z firmą organizującą wyjazd, można znaleźć np. takie stwierdzenia: "w restauracjach drinkowo panowie, jak widać, poszaleli". Takich spotkań, według "SE" było więcej.

Sam Grzegorz Mach nie miał czasu na odniesienie się do tych doniesień, ale zapewnił, że niedługo to zrobi. Funkcję dyrektorską stracił w październiku 2018 roku - KGHM nie przedłużyło z nim umowy.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (95)
Dyrektor KGHM organizował spotkania m.in. w klubie nocnym? Spółka zawiadomiła prokuraturę
Zaloguj się
 • czarna_zoska

  Oceniono 46 razy 46

  Ja nie moge sie nadziwic tym wszystkich szalenstwom. Ludzie w panstwowych firmwch wiedza ze sa pod szczegolnym obstrzalem a jednak
  maja to wszystko w dupie.

 • damtek

  Oceniono 33 razy 33

  Teraz powiedzą, my nie zamiatamy pod dywan,swoich też zamykamy.Pod dywanem,tylko ostatnio, schowali aferę #SKOK, #KGHM, #KNF. Czy zatrzymanie "złotego dziecka" Macierewicza i Mariusza K. to pokazówka dla ciemnego luda, który kupuje wszystko?
  To tylko płotki, nie grube ryby.
  Barbara Stachowska/twitter

 • damtek

  Oceniono 30 razy 28

  Kolejne afery przykrywają poprzednie, ujawniając skalę powiązań, nepotyzmu, wszechobecności macek PiS.
  1. #KNF, skok na bank
  2. #NBP, dwórki i dworzanin
  3. #KGHM, krewni i znajomi Lipińskiego
  4. refundacja leków
  5. Korupcja w #MON
  6. #TaśmyKaczyńskiego
  HAnna/twitter

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 27 razy 25

  Kobyła Mazurek znów będzie rżala w Dzienniku Telewizyjnym o osmiorniczkach PO u Sowy. Ch..j, d..pa i kamieni kupa też przypomni.

 • oyayebye

  Oceniono 21 razy 21

  Kutaszenie za pieniądze frajerów stało się normą.

 • sw.stefan

  Oceniono 21 razy 21

  Przez chwile żyło się lepiej, jak całej tej złodziejskiej bandzie z pisu

 • taunus68

  Oceniono 20 razy 20

  No i można się bawić? Pewnie że można Bóg,Honor,Ojczyzna w pełnej krasie...

 • bazbaz73

  Oceniono 17 razy 17

  Ciekawe, że stało się to niewłaściwe tuż po tym jak wyciągnął na światło dzienne przewałki chrześniaka głównego negocjatora PiS - Lityńskiego, który za przewały w KGHM dostał awans a Mach poleciał... Wcześniej, gdy siedział cicho nikomu takie imprezy nie przeszkadzały...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX