Pogoda na dziś - piątek 15 lutego. Wiosenna pogoda na zachodzie kraju

Pogoda na dziś - piątek 15 lutego. Temperatury osiągną wartości od 2 do 10 stopni. Meteorolodzy zapowiadają rozpogodzenia.

W piątek 15 lutego w całej Polsce zapowiadana jest wiosenna pogoda. Tylko na południu kraju mogą pojawić się przelotne opady deszczu.

Temperatura. Wiosenna pogoda zwłaszcza na zachodzie kraju

Piątek zapowiada się wyjątkowo ciepło zwłaszcza na północy i zachodzie kraju. Najwyższa temperatura odnotowana zostanie w Szczecinie, gdzie termometry pokażą aż 10 stopni na plusie. Równie ciepło będzie we Wrocławiu - tam 9 stopni, oraz w Gdańsku, Bydgoszczy, Opolu i Zielonej Górze, gdzie będzie tylko o jeden stopień chłodniej. W centrum temperatury będą wahać się od 7 do 5 stopni. Najchłodniej będzie w Zakopanem i Suwałkach, bo tylko 3 stopnie na plusie. W nocy termometry pokażą od 2 stopni na północy i do -3 stopni na południu kraju.

Pogoda na piątek 15 lutego.Pogoda na piątek 15 lutego. gazeta.pl

Opady. Deszcz wystąpi lokalnie tylko na południu kraju 

W dzień całkiem duże zachmurzenie. Prognozowane są jednak spore rozpogodzenia od zachodu do centrum kraju. W ciągu dnia chmury przesuną się na wschód kraju i tylko tam w godzinach wieczornych niebo będzie zachmurzone. Przelotne opady deszczu mogą pojawić się tylko na południu kraju - w Zakopanem, Rzeszowie i Krakowie. W dzień i w nocy wiatr słaby wiejący z kierunku zachodniego.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW. Poranne mgły na wschodzie, wieczorem ślisko na północy i południu kraju

Na warunki drogowe w centrum, na południu i wschodzie kraju może wpływać mgła ograniczająca widoczność w ciągu dnia do 200 metrów. Najsilniejsze zamglenia pojawią się na Podlasiu, jednak będą z czasem zanikać. Mgły ponownie pojawią się wieczorem - na północy i południu mogą pojawić się tzw. marznące mgły, które ograniczą widoczność do 100 metrów oraz sprawią, że drogi i chodniki będą bardzo śliskie.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: