Uczelnia o. Rydzyka wygrała konkurs ministerstwa. Dostanie 3,8 mln zł na szkolenia dla sędziów

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, czyli uczelnia o.Tadeusza Rydzyka, jest wśród zwycięzców konkursu Ministerstwa Sprawiedliwości. Placówka otrzyma 3,8 mln zł na szkolenia dla sędziów, asesorów i referendarzy z zakresu "komunikacji i negocjacji".
Zobacz wideo

Konkurs na "Szkolenia z zakresu metod i narzędzi niezbędnych do skutecznej komunikacji ze stronami sporu sądowego" resort sprawiedliwości ogłosił w kwietniu ub.r. Wśród 11 organizacji, które łącznie złożyły 12 projektów, znalazła się Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, którą zarządza założona przez ojca Tadeusza Rydzyka fundacja Lux Veritatis.

Szkoła o. Rydzyka dostanie 3,8 mln zł na szkolenia sędziów z Ministerstwa Sprawiedliwości

Oprócz WSKSiM pieniądze otrzyma także Katolicki Uniwersytet Lubelski (ok. 1 mln zł), Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury (3,4 mln zł, po 1,7 mln na każdy z dwóch zwycięskich projektów). Najwięcej otrzyma szkoła o. Rydzyka - 3,8 mln zł.

Placówka redemptorysty otrzymała jednak najmniej punktów podczas oceny wybranych projektów - jak możemy się dowiedzieć z konkursowych dokumentów, które na Twitterze opublikował Krzysztof Brejza. WSKSiM otrzymała 92 punkty, KUL - 92,5, zaś projekty KSSiP - 95,5 oraz 98,5 punktów. Poseł PO zapowiedział interwencję u Zbigniewa Ziobry i zwrócił uwagę, że szkolenie na uczelni redemptorysty jest dwa razy droższe niż w państwowej Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. "Wnoszę o udostępnienie pełni dokumentów związanych z tym dofinansowaniem" - napisał Brejza.

Pieniądze pochodzą z unijnych środków z programu "Wiedza Edukacja rozwój" na lata 2014-2020.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy uczelnia o. Tadeusza Rydzyka otrzymała dofinansowanie z resortu sprawiedliwości. W 2016 roku WSKSiM dostała 3 mln zł na przeszkolenie pracowników prokuratur i sądów z zakresu wystąpień medialnych.

Więcej o: