Komentarze (115)
"Najpierw leci dron, potem pukamy do drzwi domów". Tak straż miejska walczy ze smogiem
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • g.r.a.f.z.e.r.o

  Oceniono 9 razy 1

  Nie będę tu pisał o "własności przestrzeni powietrznej" - jak niektórzy dowcipnisie(ta sięga dokładnie do najwyższego elementu budynku).

  Natomiast co do dronów mam jedną prostą prośbę.
  Proszę o podanie podstawy prawnej wykorzystania dronów w ten sposób przez służby.
  Proszę o podanie norm pomiaru zanieczyszczenia powietrza za pomocą czujników zamontowanych na bezzałogowym pojeździe latającym.
  Proszę o podanie podmiotu certyfikującego drony na potrzeby kontroli zanieczyszczenia powietrza.

  Mam nadzieję że uda się to znaleźć bez trudu.

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 0

  Proponuję dawać ulgi w opłatach tym, co ogrzewają domy gazem czy prądem, szybko zaczną się wymiany, gdy państwo daje to działa.

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 0

  Jakoś SM nie ma problemu by dowalić mandat młodzianowi, który miałby ze soba pustą puszkę czy butelkę po piwie, nie zachodzi zależność, że miał ale nie pił, tylko że pił w miejscu publicznym i to jako nieletni.

 • topjar

  Oceniono 2 razy 0

  ja tak poza trybem.
  jak zestrzelę ze śrutówki drona nad swoją posesją, (wszak może mnie szpiegować)
  to jego części jak spadnie u mnie są moją własnością?

 • goska10001

  Oceniono 8 razy 0

  no, ja mam te kontrole regularnie bo moi sąsiedzi w ten sposób umilają mi życie..a to od czasu jak kupiłam nowy, drogi samochód ..przypadek ?

 • roro1000000

  Oceniono 12 razy 0

  taki koles co odmawia wizyty służbom powinien byc odpowiednio potraktowany z boku, w nocy byc moze...tak, żeby strata i szkoda zmusiły go do zadzwonienia PO TE SAME SŁUŻBY!!

 • senioryta13

  Oceniono 5 razy -1

  Europa obrazona na Trumpa, wiadomo teraz dlaczego .

 • zz1026

  Oceniono 3 razy -1

  "W Warszawie mamy dużą komunikację samochodową i latem to właśnie ona odpowiedzialna jest za 100 procent smogu. Wtedy nie mamy jednak żadnych alarmów smogowych. Te pojawiają się dopiero, gdy robi się zimno."

  ze co?
  to jednak nie diesle sa przycyzna smogu?

  to kiedy zaczynamy hejt na ludzi co grzeja piecami?

 • sowizdrza

  Oceniono 5 razy -1

  Większość ludzi nie stać na domy i ich poprawne ogrzewanie. Wszyscy udają że jest super. A powietrze coraz gorsze.

 • ewa5.0

  Oceniono 15 razy -1

  Noe broniąc trucicieli,to jednak chciałbym wiedzieć,na jakiej podstawie,wg.Konstytucji,lub Ustawy,trzeba wpuszczać Straż Miejską-jakieś upoważnienie od prezydenta miasta ,to mogą sobie w buty włożyc!

 • metenburg

  Oceniono 4 razy -2

  ..."Strażnicy miejscy mają prawo wejść na teren posesji albo domu w każdej chwili"...
  O take Polskie walczylem ! Co za qrwa paranoja. To stwierdzenie uraga jakimkolwiek zasadom demokracji i obywatelskiej wolnosci. Inna sprawa jezeli maja dowod monitoringu czy analizy spalin.

 • myslacyszaryczlowiek1

  Oceniono 6 razy -2

  Proste, tanie sposoby na poprawę jakości powietrza.
  1 Instalacja dużych zbiorników na gaz płynny dla osiedli, kilku domów itd. Zbiornik na gaz płynny jest najdroższym elementem modernizacji kotłowni w domku jednorodzinnym i kosztuje około 10 tys. Kocioł gazowy to już grosze około 3tys, gdy kotły na ekogroszek około 6- 7 tys. Już nie mówię, o tym, że dostawa i napełnienie takiego zbiornika powinna być. sporo tańsza, niż tankowanie indywidualne dla pojedyńczego domku.
  2. Budowa lokalnych kotłowni dla kilku, kilkunastu domów działających na zasadzie wspólnoty mieszkaniowej. Przecież są piece prawie bez obsługowe nawet na paliwa stałe do takich kotłowni Też to powinno być tańsze, niż instalacja indywidualna w każdym domku oddzielnie kotłowni.
  Reszta to jest bicie piany i daje podstawy wierzyć w jakieś teorie spiskowe i ktoś nieżle musiał zapłacić za taki lobbing medialny, a także polityczny. Przecież to sprawa kilkuletnia, co wcześniej też był smog i nikt tym się nie interesował. Bardzo możliwe, że posłowie i inne takie świnie przy korycie zainwestowały w jakieś interesy związane z piecami, a Polska jest potęgą w produkcji kotłów i zmuszają pod groźbą kar do wydania kilkadziesiąt tysięcy przez właścicieli domków na haracz dla nich. Bo jeśli by chodziło o poprawę powietrza to jak napisałem powyżej i ludzie też by byli zadowoleni bo nie musieli by się zajmować swoimi piecami, paliwem, kominami itd. itd.

 • bazyli21

  Oceniono 8 razy -2

  "W przypadku smogowych "recydywistów" kara jest zawsze bardziej dotkliwa. Zamiast pouczenia czy 200 złotych mandatu, takiej osobie wręcza się 500 złotych kary lub kieruje się wniosek do sądu."
  Ja pierdziu. A czemu od razu kara nie jest dotkliwa? Przeciez walka z tym ustrojstwem toczona jest nie od dzis! I wszyscy to juz dawno wiedza. DO tego gdy sie kogos zlapie na paleniu goowna, to WIADOMO ze nie pierwszy raz wrzucil przypadkiem smieci do pieca tylko robi tak "od zawsze"! Jakby ludziska wiedzieli ze od razu dostana wezwanie do sadu i mandat za 5000 zl, to wiekszosc bez pierwszej wpady zrezygnowalaby z palenia goownem. A tak smialo czekaja jak sie ich pierwszy raz zlapie, bo beda rznac glupa,a wladza tez bedzie rznac glupa ze rozumie, ze tepy Janusz nic nie wiedzial, ze butelki plastikowe nie sluza do palenia i da mu pouczenie.

  Ale nie. My zawsze do kazdej patologii musimy podchodzic na poczatku z wyrozumialoscia.

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 6 razy -2

  Czym się różni wtargnięcie drona w przestrzeń powietrzną działki od wtargnięcia dymu do mieszkania?

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 16 razy -2

  Gdy wsiadam w Warszawie do SKM powietrze jest znośne. Gdy wysiadam w mieście powiatowym, dym aż drapie w gardło. Najgorzej jest po godzinie 20. Wtedy małe domki wokół osiedli najmocniej kopcą. Dostrzegłem ostatnio w świetle latarni jak to wygląda - gęstymi kłębami jeden mały domek gazuje mieszkańców pobliskiego osiedla, innymi słowy - aby jedna rodzina miała ciepło, zatruwa się kilkaset innych rodzin.

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 3 razy -3

  Piecuchy śmieciowe minusują

 • rabbitt

  Oceniono 17 razy -3

  He,he,he,od kiedy to burmistrz ma uprawnienia prokuratorskie czy sądowe,kulsony też muszą mieć nakaz bo nie wyczerpują,swoich uprawnień do wejścia na legitymację w takich przypadkach !

 • lacrimal

  Oceniono 11 razy -3

  najpierw powinna się pojawić alternatywa do palenisk tak by każdy Kowalski nie mógł dłużej mówić ze go nie stać. A do samej kontroli wystarczy straż miejska, powinni pobierać próbki jeśli mieszkaniec nie chce przyjąć mandatu. A następnie po dodatnim wyniku analizy oprócz mandatu obciążać kowalskiego kosztami postępowania. Bez larum

 • pollako

  Oceniono 6 razy -4

  Palę tym co mam butelki, guma, styropian...bo gaz i węgiel drogi.
  Smog to wymysł. Nie ma smogu !
  Może jakiś ekolog zapłaci mi za ogrzewanie ?!

 • dziadekjam

  Oceniono 18 razy -6

  "Strażnicy miejscy mają prawo wejść na teren posesji albo domu w każdej chwili. Są wyposażeni w specjalne upoważnienia od prezydenta miasta."
  =================================
  Kurne! Prawie jak Gestapo w okupowanych krajach i to bez "żadnego trybu":-)

 • dziennikarz100

  Oceniono 16 razy -6

  CZYLI NIELEGALNE WTARGNIECIE NA przestrzen PRYWATNA POSIADLOSC BEZ ZGODY PROKURATORA!!!!! czyli strzelac do dronow!!! albo silny laser i spadnie w dol!!!!

 • dziadekjam

  Oceniono 13 razy -7

  Ale o co chodfzi?!
  Od smrodu jeszcze nikt nie umarł, a od świeżego powietrza najpierw prawie cała armie Napoleona, a ostatnio w wuj wojaków Adolfa H.

 • 31.februarius

  Oceniono 15 razy -7

  Oleńko,
  ja bym jednak poprosił o konkretną podstawę prawną, umożliwiającą strażnikom miejskim(!) wejście na moją posesję, do domu/mieszkania i pieca!
  Czekam ...

 • mederith

  Oceniono 13 razy -7

  "Smog to zmora niemal wszystkich miejsc w Polsce..."
  Niech pan redahtor troche zweryfikuje swoja znajomosc o smogu w Polsce. Odnosze wrazenie, ze smog dotyczy tylko Gornego Slaska i wielkich miast,wiec ŁASKAWIE prosze pana redahtora powyzszego artykulu, aby nie fiefdolil takich glupot o smogu w niemal wszystkich miejscach w Polsce, poniewaz to podwaza autorytet pana redahtora, ktory to redahtorski autorytet dla mnie osobiscie lata KOŁO FREDA :):):)

 • sluczyn

  Oceniono 13 razy -9

  Spalanie śmieci przyczyną smogu/
  A tryknijcie się tumany w głupie łby!
  ile tego spali?
  Czy pali PCV i9 sieje dioksyny?
  Nie!
  Pali tak jak gaz polietylen i PET głównie oraz papier.
  To jest smród, a nie smog.
  Samochody i byle węgiel to jest przyczyna.
  Sposób spalania.
  1. Piece retortowe, ale ekogroszki nie są takie tanie i czy one są eko?
  Ale piec jest ekstra na węgle wysokopłomieniowe, szczególnie z Piekar Śl.
  2. Są paliwa bezdymne, brykiety, brykietki jak je zwał, o zawartości poniżej 18% składników lotnych.
  technologia jest, w dodatku z dodatkiem dolomitu, emisje są pięciokrotnie niższe.
  Politykami są ludzie wygadani i rozmodleni, jacyś katecheci, nauczyciele, paprawko, socjolodzy, historycy, gdzie u takich szukać rozumu?
  Właśnie tacy na czele z resortu Z. Ziobry spalili wytwórnię w Miedzyborzu koło Sycowa.
  Konkretnie syndyk po aresztowaniu właściciela, którego musieli wypuścić i zapłacić 50 000 000 odszkodowania.
  A PO nie podjęło tematu, zgasły nadzieje na offset za F-16.
  Jednym słowem niech budują się wieże kaczora i Maryja wieczna DZIEWICA!
  AMEN!

 • zimmel

  Oceniono 10 razy -10

  Polaku co to jest smog i dlaczego jest i będzie.Jakim trzeba być Debilem,kiedy jest pogoda taka,że wyjść się nie chce na dwór pisarzyna pisze poemat o Smogu.Stara śpiewka.Rozumny inteligentny człowiek nawet tu nie dyskutuje,gdyż jak jest wiatr nigdzie nie ma Smogu,nigdzie.Głupoty piszą trzeba pieniądze zarobić.

 • 7rewrer7

  Oceniono 16 razy -12

  Jeszcze nikt nie zdechł od spalania w domkach węgla czy drzewa.Sąsiad tak kopci że zdechnąć idzie i straż do nie go przychodzi i co? Ja żyję już mam 85 lat i nic mi nie jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX