45-latek obrzucił koktajlami Mołotowa komisariat w Szubinie. Policja sprawdza jego motywy

45-letni mężczyzna rzucił dwiema butelkami z benzyną w komisariat policji w Szubinie niedaleko Nakła nad Notecią. Policja wyjaśnia szczegóły zajścia oraz powody, które kierowały 45-latkiem.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 9:00 w Szubinie (woj. kujawsko-pomorskie). - Pod komisariat policji w Szubinie autem osobowym podjechał mężczyzna. Miał ze sobą butelki wypełnione prawdopodobnie benzyną. Zapalił te butelki, jedną z nich rzucił w elewację budynku, która została częściowo nadpalona. Druga została rzucona w okno budynku, które zostało uszkodzone - mówi Gazeta.pl podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowa komendy powiatowej w Nakle nad Notecią.

Nikomu nic się nie stało, ogień ugasili gaśnicami policjanci natomiast wezwana na miejsce straż pożarna zabezpieczyła budynek pod kątem pożarowym.

Policjanci z komisariatu zatrzymali sprawcę. To 45-letni mieszkaniec gminy Szubin. - Mężczyzna zgodnie z decyzją obecnych na miejscu ratowników medycznych został przetransportowany na specjalistyczne badania medyczne do szpitala w Bydgoszczy. Trafił tam w asyście policjantów - wyjaśnia podkom. Andrzejewska. 

Szczegóły zajścia cały czas są badane. Motywy 45-latka nie są na razie znane, nie był karany i dotychczas nie podejmowano wobec niego interwencji. 

Więcej o: