Sypnęło śniegiem. Ale to już ostatnie podrygi zimy w tym tygodniu. Będzie cieplej

Zima znów wróciła do Polski. Czy utrzyma się na długo? Mapy pogodowe napawają optymizmem - już wkrótce nad naszym krajem znów zaświeci słońce.

Dzisiejsze warunki pogodowe trudno uznać za korzystne - w przeważającej części kraju obserwujemy dzisiaj deszcz i deszcz ze śniegiem, a także duże zachmurzenie. Przebłyski słońca czy ciepły wiatr to coś, czego dziś nie doczekamy. To nie oznacza jednak, że zima znów się u nas zasiedzi? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że już jutro pogoda się poprawi.

Kiedy zrobi się cieplej? Powoli żegnamy się z zimową pogodą

Już w czwartek 14 lutego niebo nad Polską wyraźnie się rozpogodzi. Liczne przejaśnienia odnotujemy w przeważającej części kraju, przede wszystkim na północy, zachodzie i w centrum kraju. Na południu wciąż może padać, ale temperatura będzie dość wysoka. Tego dnia nasze termometry wskażą od 8 do 1 stopnia. 

Z map pogodowych IMGW wynika, że z każdym dniem tego tygodnia będzie coraz ładniej. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na zachodzie kraju odnotujemy nawet 11 stopni Celsjusza. W całym kraju odnotujemy liczne przejaśnienia, a wiszące nad naszymi głowami chmury nie przyniosą żadnych opadów. IMGW prognozuje równie ładną pogodę w najbliższy poniedziałek. Temperatura w całym kraju będzie wahać się od 10 do 5 stopni na plusie, a dzień ten będzie bardzo słoneczny. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: