Pogoda na dziś - czwartek 14 lutego. Dzisiejszy dzień zapowiedzią ciepłego weekendu

Pogoda na dziś - czwartek 14 lutego. W całym kraju będzie ciepło, miejscami tylko pojawią się niewielkie opady deszczu. Kierowcy na północy i wschodzie kraju muszą uważać na mgły.

Pogoda na dziś. W czwartek 14 lutego temperatura w większości kraju wyniesie od 3 do 8 stopni. Zapowiadane są niewielkie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na mgłę muszą uważać kierowcy na Pomorzu i Mazurach.

Temperatura. Czwartek zapowiedzią ciepłego weekendu

Dziś zapowiada się całkiem ciepły dzień. W większości kraju temperatura nie spadnie poniżej 3 stopni na plusie - jedynym wyjątkiem będzie Zakopane z temperaturą 1 stopnia. Najcieplejszym miastem w Polsce będzie tego dnia Zielona Góra, gdzie termometry pokażą 8 stopni. Wysokie jak na luty temperatury będą także w Szczecinie, Bydgoszczy, Toruniu, Gdańsku, Poznaniu i we Wrocławiu - tam prognozy pokazują 7 stopni. Na południowym zachodzie, wschodzie i w centrum kraju temperatury wyniosą od 4 do 6 stopni. W nocy temperatury spadną maksymalnie do - 1 stopnia na Podhalu. Najcieplejszy wieczór zapowiada się w Kotlinie Kłodzkiej, tam 4 stopnie na plusie.

Pogoda na dziś, 14 lutego.Pogoda na dziś, 14 lutego. gazeta.pl

Opady. Meteorolodzy zapowiadają miejscowe opady deszczu

W czwartkowy poranek zachmurzenie będzie duże w większości kraju. Miejscowo prognozowane są opady deszczu i mżawki, na Podhalu deszczu ze śniegiem, a w wyższych partiach gór - śniegu. Okresowe opady będą pojawiać się w tych miejscach także w nocy. W porównaniu do poprzednich dni północno-zachodni i zachodni wiatr będzie słabszy.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Lokalna mgła wpłynie na pogorszenie warunków drogowych

IMGW nie wydało żadnych ostrzeżeń dlatego można spodziewać się, że pogoda nie wpłynie znacząco na pogorszenie się warunków drogowych . Rano, na północy i wschodzie kraju pojawi się mgła, ograniczająca widoczność do 200 metrów. Wieczorem mgły pojawią się już tylko na Mazurach, jednak widoczność będzie ograniczona do 100 metrów. W tak mglistą pogodę zalecamy ograniczyć prędkość poruszania się na drodze. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: