W Telewizji Polskiej trwa "Sylwester Marzeń". Policzyliśmy, ile razy TVP powtarzała koncert

Widzowie TVP w żartobliwy sposób zwracają uwagę w mediach społecznościowych na liczne powtórki koncertu TVP "Sylwester Marzeń". Policzyliśmy - okazuje się, że tych powtórek na antenach Telewizji Polskiej było już niemal pięćdziesiąt. I szykują się kolejne.

"Sylwester Marzeń" w Zakopanem emitowany w telewizyjnej Dwójce był oczkiem w głowie prezesa TVP Jacka Kurskiego. Jeszcze w trakcie koncertu Kurski chwalił się wynikami oglądalności i porównywał je z imprezami konkurencyjnych stacji.

Rzeczywiście - według danych Nielsena "Sylwester Marzeń" okazał się najchętniej oglądanym koncertem w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Średnio oglądało go niemal 6 mln widzów.

Wśród gwiazd byli m.in. Alvaro Soler, Thomas Anders z zespołu Modern Talking, Zenek Martyniuk, Sławomir, Margaret, Weekend i Boys.

W mediach społecznościowych w ostatnich dniach widzowie z humorem zaczęli zwracać uwagę na liczne powtórki sylwestrowej imprezy.

"Niesamowici są, prawda? Naprawdę nie było w tym roku zbyt wielu dni, gdy nie leciał przynajmniej na jednym kanale" - skomentował na Twitterze powtórki koncertu Sławomir Wikariak z "Dziennika Gazety Prawnej".

I rzeczywiście, jak wynika z ramówki, trwające ok. godziny fragmenty "Sylwestra Marzeń" można oglądać na antenach Telewizji Polskiej nawet kilka razy w tygodniu.

Koncert będzie można obejrzeć w najbliższych dniach 13 i 14 lutego na TVP Rozrywka, 17 lutego na TVP HD i TVP Polonia, następnie dwukrotnie na TVP Rozrywka 20 lutego i 24 lutego na TVP HD.

"Sylwester Marzeń" nawet kilka razy dziennie

Prześledziliśmy też archiwalne emisje "Sylwestra Marzeń". Z naszych wyliczeń wynika, że koncert w formie osobnego programu pojawiał się już na antenach Telewizji Polskiej co najmniej 46 razy. Co ważne, nie był emitowany w całości - od początku do końca - tylko w kilkudziesięciominutowych, rzadziej w kilkugodzinnych fragmentach.

"Sylwester Marzeń" pojawiał się w TVP2 łącznie pięciokrotnie: dwukrotnie 1 stycznia (nie licząc nocy z 31 grudnia na 1 stycznia), następnie 3, 4 i 5 stycznia.

Z kolei w TVP Rozrywka do 12 lutego wyemitowano łącznie 35 powtórek fragmentów sylwestrowego koncertu, niekiedy pojawiały się na antenie nawet trzy razy dziennie - w ciągu dnia, wieczorem i w nocy.

Powtórki emitowano także w TVP Polonia - dotychczas sześciokrotnie - 20 i 27 stycznia, a także 2, 9, 10 i 11 lutego.

Zobacz wideo
Więcej o: