Były prezes PKN Orlen zatrzymany. Prokuratura: Podejrzenie niegospodarności

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi zostały zatrzymane zostały trzy osoby z kierownictwa PKN Orlen S.A. Zatrzymano między innymi byłego prezesa zarządu - Jacka K. Zatrzymanie jest efektem działań CBA.
Zobacz wideo

Jak podała Prokuratura Krajowa, zatrzymań dokonano w związku z podejrzeniem dopuszczenia się przez nich przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach na szkodę PKN Orlen S.A. Jacek K. prezesem zarządu był w latach 2008-2015.

Jak czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej "zatrzymania to efekt wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych". 

Postępowanie zostało zainicjowane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Od 17 stycznia do 28 grudnia CBA przeprowadziła kontrolę "procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A". Jak czytamy w komunikacie, po przeprowadzeniu czynności, prokurator podejmie decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanych środków zapobiegawczych.

Zastępca koordynatora służb Maciej Wąsik w rozmowie z Radiem Zet poinformował, że zatrzymanym prokurator postawi zarzuty korupcyjne. 

Więcej o: