Pogoda na dziś - środa 13 lutego. W całym kraju prognozowany deszcz lub deszcz ze śniegiem

Pogoda na dziś - środa 13 lutego. Dziś mieszkańcy zachodniej Polski mogą cieszyć się cieplejszą temperaturą. Niestety w większości kraju pojawiać się będą miejscowe opady deszczu.

W środę 13 lutego niebo w Polsce będzie przykryte chmurami. Ponadto na terenie całego kraju przewidywane są opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. 

Temperatura. Ciepło tylko na zachodzie kraju.

Temperatury w środę będą trochę wyższe w porównaniu do poprzedniego dnia. W Szczecinie i Wrocławiu temperatura osiągnie wartości od 7 do 5 stopni. Koszalin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra i Opole będą równie ciepłe - tam do 5 stopni na plusie. Najzimniej będzie na Podhalu i na Suwalszczyźnie, gdzie termometry nie pokażą więcej niż 0 stopni. W nocy temperatura poniżej zera spadnie tylko w Suwałkach, Olsztynie i Zakopanem. W województwie zachodniopomorskim noc będzie najcieplejsza - tam aż 5 stopni na plusie.

Pogoda na dziś, 13 luty.Pogoda na dziś, 13 luty. gazeta.pl

Opady. W całym kraju opady deszczu lub deszczu ze śniegiem.

Środa będzie kolejnym dniem, w którym dominować będzie duże zachmurzenie. Na przejaśnienia mogą liczyć tylko mieszkańcy północnej i południowo-wschodniej Polski. Pogoda nie będzie zachęcała do spacerów. Na terenie całego kraju prognozowane są opady deszczu. Na wschodzie, południu i w centrum kraju przewidywany jest deszcz ze śniegiem. W nocy miejscowo pojawią się niewielkie opady deszczu. Na południu i północnym-wschodzie możliwe marznące opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Wiatr w ciągu dnia na ogół umiarkowany, tylko miejscami na Podhalu i Pomorzu wiatr może w porywach osiągać prędkość do 60 km/h.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Oblodzenia na południu i wchodzie kraju.

Z utrudnieniami na drogach musza liczyć się mieszkańcy województwa lubelskiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. W związku z trudnymi warunkami pogodowymi dla tego obszaru IMGW wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem wywołanym przez marznące u gruntu opady deszczu lub deszczu ze śniegiem.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: