Pogoda na dziś - wtorek 12 lutego. Dziś czekają nas przelotne opady śniegu i silne porywy wiatru

Pogoda na dziś - wtorek 12 lutego. Meteorolodzy przewidują spadek temperatury i przelotne opady śniegu.

We wtorek 12 lutego niebo będzie w większości kraju przykryte chmurami. Silny wiatr i przejściowe opady śniegu będą skutkować zamieciami śnieżnymi.

Temperatura. Po ciepłym poniedziałku nadchodzi ochłodzenie.

Na odczuwanie temperatury wpływ będą miały porywy zimnego wiatru. Najchłodniej będzie w Zakopanem, gdzie termometry pokażą - 3 stopni. Temperatury nie przekroczą zera stopni w Zielonej Górze oraz w Kielcach. Najcieplejszy dzień zapowiada się w Szczecinie, tam prognozy zapowiadają 4 stopnie na plusie. W województwie pomorskim, lubuskim i wielkopolskim przewidywana temperatura to 3 stopnie. W pozostałej części kraju temperatury wahać się będą od 1 do 2 stopni. W nocy temperatura spadnie nawet do minus 4 stopni na wschodzie. Najzimniej będzie w obszarach podgórskich, tam prognozuje się ochłodzenie do nawet - 7 stopni.

Pogoda na wtorek 12 lutegoPogoda na wtorek 12 lutego gazeta.pl

Opady. Zapowiadane są przelotne opady śniegu i porywisty wiatr.

Na wtorek 12 lutego przewidywane duże zachmurzenie z opadami przesuwającymi się z zachodu do centrum kraju. W większości województw ma padać śnieg - przelotne opady ominą tylko Zieloną Górę, Poznań, Gorzów Wielkopolski, Poznań, Koszalin i Szczecin. Na odczuwaną temperaturę wpływ będzie miał chłodny, silny wiatr wiejący w porywach nawet do 60 km/h w centrum kraju i do 80 km/h na wybrzeżu. Może on powodować śnieżne zawieje i zamiecie. Wiatr osłabnie wieczorem.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed porannym oblodzeniem.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem i możliwymi zamieciami śnieżnymi w województwach zachodniopomorskim i pomorskim. W pozostałej części kraju możliwe poranne oblodzenia.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: