Spłoszone konie biegały po śląskiej drodze. Dwa z nich zginęły, sześć aut uszkodzonych

Spłoszone konie na Śląsku uszkodziły sześć pojazdów. Zwierzęta przez kilka kilometrów galopowały po drodze wojewódzkiej 790. Dwa konie zginęły na drodze.

Radio Katowice i lokalny serwis zawiercie112.pl opisują wieczorną ucieczkę koni ze stajni, która zakończyła się tragicznie dla części zwierząt. Służby dostały informację, że nocą, po drodze wojewódzkiej 790 w Biskupicach (woj. śląskie) w kierunku Podzamcza biegło osiem spłoszonych koni.

Dwa z nich wpadły pod przejeżdżający drogą samochód osobowy, zwierzęta zginęły na miejscu. Natomiast podróżnym nie stało się nic poważnego.

Reszta koni dalej galopowała po drodze przez kilka kilometrów, uszkadzając kolejne pięć pojazdów. Na miejscu pojawili się strażacy, którym udało się opanować sytuację i zatrzymać zwierzęta.

Sprawę wyjaśnia teraz policja.

Więcej o:
Komentarze (48)
Śląskie. Spłoszone konie biegały po drodze wojewódzkiej. Dwa z nich zginęły
Zaloguj się
 • kieszonkowiec12

  Oceniono 20 razy 12

  Biedne konie. Jakim cudem one w ogóle znalazły się na drodze?

 • mczes57

  Oceniono 21 razy 11

  „ Tylko koni, tylko koni , tylko koni żal”.

 • rash2ed

  Oceniono 19 razy 9

  To nie jest Śląsk tylko Jura, historyczna Małopolska. Województwo śląskie nie jest tożsame z terminem Śląsk.

 • bert2407

  Oceniono 6 razy 6

  Te biedne konie miały szczęście Becia Szydło nie przejeżdżała ta drogą swoją limuzyną.

 • kar.as

  Oceniono 6 razy 6

  Strażacy - ludzie od wszystkiego. Szacun. Tym bardziej, że zarabiają niewiele.
  W jakiej opozycji stoją wypłaty Strażaków wobec dworzanek szefa NBP. Dziunie z banku piłują pazurki i parzą kawę - za ten niezmierzony wysiłek i poświęcenie inkasują po 60.000 miesięcznie... Faceci w czerwieni ratują poszarpane ciała i wyciągają nadpalonych rannych inkasując za to po 2.500 zł. Quo vadis, Polonia!?

 • adalberto3

  Oceniono 18 razy 6

  Kierowcom zabrakło wyobraźni i zapewne wiedzy. Spłoszony koń potrafi wskoczyć na maskę, a potem wpaść przez przednią szybę do środka pojazdu. Masakra kierowcy i pasażera murowana. Widząc biegające po drodze konie trzeba się zatrzymać.

 • robertqq

  Oceniono 4 razy 4

  smuta wielka, narodowi kierowcy, z naklejonymi rybkami albo symbolami polski walczacej nie potrafia zupełnie się zachować w poblizu zwierząt. tylko gaz do dechy byle szybciej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX