Pracownicy biur polityków PiS pomogą z PIT-em. W zamian za 1 proc. na fundację Rydzyka

Pracownicy biur poselskich PiS pomagają zbierać ojcowi Rydzykowi pieniądze z 1 proc. - informuje WP.pl. W zamian za wskazywanie Fundacji Nasza Przyszłość, w której radzie zasiada Tadeusz Rydzyk, za darmo wypełniają PIT-y.
Zobacz wideo

Dziennikarze WP.pl odbyli kilka rozmów z pracownikami biur poselskich polityków PiS. Podpytywali o możliwość darmowego wypełnienia PIT-u. W każdym lokalu mieli usłyszeć, że w zamian w rubrykę gdzie wpisuje się nazwę organizacji, której przekazuje się 1 proc. podatku, zostanie wpisana Fundacja Nasza Przyszłość.

Pracownicy biur PiS pomogą z PIT-em. W zamian za 1 proc. na fundację Rydzyka

To powstałe w 1995 roku wydawnictwo związane jest z ojcem Tadeuszem Rydzykiem - ściśle współpracuje z Radiem Maryja, a także z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej. Co roku Fundacja Nasza Przyszłość wydaje Kalendarz Rodziny Radia Maryja. W przeszłości wydawała miesięcznik "Rodzina Radia Maryja", obecnie - "W Naszej Rodzinie".

W mediach należących do ojca Rydzyka regularnie pojawiają się zachęty do oddawania 1 proc. na fundację redemptorysty - w serwisie YouTube opublikowano nawet szczegółową instrukcję, jak to zrobić.

"Szansa dla uczynienia apostolskiego dobra"

Do przekazywania pieniędzy zachęca też sam o. Tadeusz Rydzyk. - Przypominamy Wam bardzo gorąco, abyście nie zmarnowali żadnej szansy dla uczynienia apostolskiego dobra kształtowania dzieci i młodzieży. To dobro zaniesiemy w wieczność. Gdy staniemy przed Panem Jezusem powiemy: „Patrz, Panie, nie mam pustych rąk. Uczyniłem tyle dobra” - czytamy na stronie Radia Maryja.

Teraz jest szansa na uczynienie dobra. Pomóżcie nam kształtować jeszcze lepiej - religijnie i patriotycznie - wasze dzieci i młodzież. Chodzi o możliwość przekazania 1 proc. z podatku dochodowego na Fundację Nasza Przyszłość. Wszyscy płacą podatki - emeryt, rencista i pracujący. W sprawozdaniu podatkowym wpiszcie numer KRS Fundacji Nasza Przyszłość

- zachęca redemptorysta.

To nie pierwszy raz, gdy Tadeusz Rydzyk zachęca do oddawania pieniędzy na Fundację Nasz Przyszłość. Dzieje się tak od 2015 roku, gdy otrzymała ona status Organizacji Pożytku Publicznego. W pierwszym roku fundacja zebrała ponad 5 mln zł. Dla porównania, jak podaje WP.pl, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w tym samym roku 7 mln zł.