Pogrzeb Jana Olszewskiego będzie miał charakter państwowy. "Ustalamy szczegóły"

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że pogrzeb Jana Olszewskiego będzie miał charakter państwowy - podała PAP na Twitterze.

Michał Dworczyk, szef KPRM, poinformował, że pogrzeb Jana Olszewskiego będzie miał charakter państwowy. Ma mu towarzyszyć pełen ceremoniał.

- Pogrzeb Jana Olszewskiego będzie oczywiście miał charakter państwowy, z pełnym ceremoniałem - powiedział Dworczyk Polskiej Agencji Prasowej.

Jak dodał, kancelaria Mateusza Morawieckiego jest w stałym kontakcie z rodziną Jana Olszewskiego. - Ustalamy szczegóły dotyczące uroczystości. My jako Kancelaria Prezesa Rady Ministrów koordynujemy te przygotowania - dodał.

Data pogrzebu Jana Olszewskiego na razie nie jest znana.

Jan Olszewski nie żyje. Były premier, poseł i opozycjonista

W piątek poinformowano o śmierci Jana Olszewskiego. Były premier, poseł i opozycjonista w czasach PRL i obrońca w procesach politycznych zmarł w wieku 88 lat. Wcześniej Olszewski trafił do szpitala, a jego żona informowała, że walczy o życie.

Czytaj więcej na temat Jana Olszewskiego i jego rządu.

Więcej o:
Komentarze (65)
Pogrzeb Jana Olszewskiego będzie miał charakter państwowy. Dworczyk: Ustalamy szczegóły z rodziną
Zaloguj się
 • maciejwscieklica

  Oceniono 16 razy 10

  państwowy ?
  tak jak Szczypińskiej gdzie całe miasto zamkneli bo "panstwo" zajechało tłumnie i w całości

 • jumed

  Oceniono 17 razy 9

  Ja mam zupełnie inne poglądy niż Jan Olszewski ale był kiedyś premierem o pogrzeb powinien być z pełnymi honorami . Niech spoczywa w spokoju.

 • dziadekjam

  Oceniono 25 razy 9

  "Michał Dworczyk, szef KPRM, poinformował, że pogrzeb Jana Olszewskiego będzie miał charakter państwowy. Ma mu towarzyszyć pełen ceremoniał."
  ==========================================
  Apel smoleński też?

 • normalny1977

  Oceniono 20 razy 8

  To jest były Premier trudno by rząd przynajmniej nie zaproponował rodzinie państwowego pogrzebu. Niezależnie jak tego faceta oceniam. A pamiętam jak się cieszyłem jak go obalali. Był to koniec pewnej epoki. Która dziś wróciła jako farsa.

 • drbob20

  Oceniono 9 razy 7

  pogrzeb bedzie mial charakter pisowy. pochowaja teczkowego .

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 13 razy 7

  Nieboszczyk moze i byl porzadnym adwokatem lecz polityk byl z niego zaden, po kiego uja mu pogrzeb panstwowy?... no chyba ze tez ma tafic na Wawel...

 • lukasz2711

  Oceniono 16 razy 6

  Cześć jego pamięci. Facet nie z mojej bajki jednak był premierem i opozycjonistą w związku z tym należy mu się szacunek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX