Prognoza pogody na dziś - poniedziałek 11 lutego. Bez parasola ani rusz

Prognoza pogody na dziś - poniedziałek 11 lutego. Synoptycy przewidują, że czeka nas deszczowy dzień.
Zobacz wideo

Niebo nad Polską zakryje się dziś chmurami, ale dzięki temu wciąż będzie dosyć ciepło.

Temperatura wyrównana niemal w całym kraju

Po wyjątkowo ciepłym weekendzie czeka nas niewielkie ochłodzenie. Temperatura spadnie o kilka stopni i w całym kraju będzie bardzo wyrównana. W najcieplejszych tego dnia miastach, czyli we Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie, Przemyślu, Lublinie i Warszawie termometry wskażą 6 stopni na plusie, z kolei w najzimniejszym Zakopanem odnotujemy 3 stopnie. W pozostałych miastach w Polsce temperatura będzie wahać się od 4 do 5 stopni Celsjusza.

Mapa temperatury 11.02.2019Mapa temperatury 11.02.2019 gazeta.pl

Opady. Przygotujmy parasole i kurtki przeciwdeszczowe

Poniedziałek 11 lutego będzie dniem deszczowym. Synoptycy przewidują duże i umiarkowane zachmurzenie w całym kraju, które przyniesie deszcz we wszystkich miastach w Polsce. Na zachodzie, północy i w centrum kraju zobaczymy liczne przejaśnienia, na południu i wschodzie chmury gęsto zakryją niebo.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Uwaga na silny wiatr!

Z prognozy pogody przygotowanej przez IMGW wynika, że w poniedziałek rano może wiać silny wiatr. Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia zostały wydane dla województw  pomorskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Idąc do pracy, uważajmy na łamiące się gałęzie i ubierzmy się ciepło. Wiatr na północy i południu kraju może osiągnąć prędkość do 75 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: