Krzysztof Ziemiec debiutuje w "Teleexpressie" i wita widzów: Nie przypuszczałem, że tak będzie

W czwartek Krzysztof Ziemiec po raz pierwszy poprowadził "Teleexpress". Przywitał widzów mówiąc, że nie spodziewał się, iż będzie to robić. Do tej pory Ziemiec był jednym z prowadzących "Wiadomości" TVP.
Zobacz wideo

Krzysztof Ziemiec, do tej pory twarz "Wiadomości" TVP, po raz pierwszy poprowadził w czwartek "Teleexpress". O tym, że dziennikarz pojawi się w programie, pisaliśmy już wczoraj.

Krzysztof Ziemiec debiutuje w "Teleexpressie"

Sam nie przypuszczałem, że tak kiedyś będzie, ale przecież życie jest pełne niespodzianek. Zapraszam na Teleexpress

- zaczął program informacyjny Krzysztof Ziemiec. Pod koniec zdradził jeszcze, że zawsze chciał przedstawić materiał muzyczny Marka Sierockiego. 

Krzysztof Ziemiec zastąpił w "Teleexpressie" Michała Cholewińskiego, który nadal będzie prowadził serwisy informacyjne w TVP Info. Miejsce Ziemca zajęła z kolei Edyta Lewandowska, która we wtorek poprowadziła swoje pierwsze wydanie "Wiadomości TVP".

Krzysztof Ziemiec znika z "Wiadomości"

Z prowadzenia "Wiadomości" Ziemiec miał zrezygnować po powrocie z Davos, gdzie relacjonował dla TVP wydarzenia na Światowym Forum Ekonomicznym. Dziennikarz przestał pojawiać się w "Wiadomościach" po 14 stycznia, kiedy wyemitowano materiał o zmarłym prezydencie Pawle Adamowicza. To w jaki sposób przedstawiono tragiczne wydarzenia z Gdańska wzbudziło ogromny sprzeciw, a Krzysztof Ziemiec mówił, że spadła na niego "fala hejtu".

- Po tym wszystkim wziąłem urlop. Na razie postanowiłem się nie wypowiadać w żadnej sprawie. Nie komentuję plotek na temat swojego odejścia - komentował prezenter. 

Dwa tygodnie później poinformowano, że Krzysztof Ziemiec zasili szeregi prowadzących "Teleexpress". 

Więcej o: