A2 pod Poznaniem była zablokowana po wypadkach. Kobieta chciała ominąć korek "pod prąd"

W czwartek na poznańskim odcinku A2 były spore utrudnienia. Najpierw doszło tam do zderzenia siedmiu samochodów. Później problemy spowodowała kobieta, która chciała ominąć korek pod prąd.
Zobacz wideo

Na A2 były dziś ogromne korki. Przez kilka godzin autostrada na poznańskim odcinku była zupełnie zablokowana. Do zatoru doprowadziły dwa zdarzenia drogowe. 

A2. Dwa wypadki zablokowały autostradę pod Poznaniem

Około godziny 10 na A2 między węzłem Luboń a węzłem Krzesiny doszło do kolizji siedmiu pojazdów. Zderzyło się pięć samochodów ciężarowych, bus oraz samochód osobowy. Jedna osoba trafiła do szpitala. Z powodu tego incydentu na poznańskim odcinku A2 były ogromne utrudniania. Początkowo oba pasy w kierunku Warszawy były wyłączone z ruchu, później kierowcy mogli jechać lewym pasem. Ruch był bardzo spowolniony i tworzyły się korki. 

W zatorze utknęła 30-letnia kobieta w volkswagenie passacie. W pewnym momencie ruszyła "pod prąd", jednią w kierunku Świecka. 

Jak informuje reporterka Radia ZET, kobiecie udało się w ten sposób przejechać prawie 10 kilometrów. Przy węźle Luboń kierująca zderzyła się z jadącym prawidłowo hyundaiem. W wypadku uczestniczył jeszcze trzeci samochód osobowy - kierowca próbował uciec przed jadącym pod prąd volkswagenem i uderzył w barierki. 

W wyniku drugiego wypadku A2 ponownie została zupełnie zablokowana. Jak informuje tvn24.pl, kobieta trafiła do szpitala w stanie ciężkim. Strażacy musieli wyciągać ją z samochodu przy pomocy sprzętu hydraulicznego. 

Więcej o: