Gilotynował karpie na targu w Krotoszynie, teraz stanie przed sądem. Prokurator nie chciał ugody

Wraca sprawa handlarza z Krotoszyna, który w grudniu bez ogłuszania gilotynował karpie na miejskim targu. 60-latek chciał dobrowolnie poddać się karze, ale prokurator nie zgodził się na ugodowe zakończenie sprawy. Uznano, że praktyka była na tyle brutalna, że sprzedawca musi stanąć przed sądem.
Zobacz wideo

TVN24 informuje, że do Sądu Rejonowego w Krotoszynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu handlarzowi, który przed świętami gilotynował karpie na targu miejskim w Krotoszynie. Sprawa wyszła na jaw, gdy media społecznościowe obiegł drastyczny film, na którym udokumentowano, jak mężczyzna kładzie żyjące ryby na urządzeniu przypominającym gilotynę, a następnie ucina im głowy tępym narzędziem. Wcześniej zwierzęta nie były ogłuszane. Sprawą zajęła się policja i prokuratura, a mężczyźnie postawiono zarzuty naruszenia ustawy o ochronie zwierząt. 

Gilotynował karpie, musi stanąć przed sądem. "Brutalna praktyka"

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim poinformował, że 60-letni handlarz przyznał się do winy i chciał dobrowolnie poddać się karze. Tłumaczył, że nie wiedział o konieczności ogłoszenia karpi przed ich zabiciem, ale prokurator nie zgodził się na ugodowe zakończenie sprawy i zdecydował, że mężczyzna musi stanąć przed sądem. Uznano, że praktyka sprzedawcy była zbyt brutalna, by zakończyć sprawę z pominięciem procesu. Handlarzowi grozi teraz do pięciu lat więzienia. 

Więcej o:
Komentarze (100)
Gilotynował karpie na targu w Krotoszynie, teraz stanie przed sądem. Prokurator nie chciał ugody
Zaloguj się
 • kwakol

  Oceniono 30 razy 24

  Tępym nożem nie da się obciąć rybie głowy. Obcinanie głowy np. ostrym nożem trwa sekundę jest NAJBARDZIEJ HUMANITARNĄ metodą zabicia karpia. Sam zawsze tak robiłem. Zawijałem rybę w gazetę żeby nie wyslizgiwala się z rąk i długi ostry nóż nie narażał ryby na zbędne cierpienia. Nie wiem jak miałby być ogłuszony karp. Kiedyś moja sąsiadka próbowała to robić młotkiem, wielokrotnie uderzana ryba faktycznie cierpiała. Gilotyna załatwia sprawę w ułamku sekundy. Mam nadzieję, że prokurator lub sędzia będzie myślał zanim jakimkolwiek wyrokiem ukarze za najlepszą metodę pozbawiania karpia życia. Nie bądźmy hipokrytami, jeśli Iuz ktoś chce karpia na Wigilię to trzeba go zabić, jak go ogluszać, prądem? Mam 63 lata i jestem po stronie niesłusznie oskarżonego!

 • achaszwerosz

  Oceniono 18 razy 18

  Bo karpia mniej boli obcięcie łba jeśli mu się go wcześniej rozmadży pałką... O ile pamiętam to właśnie gilotynowanie było najszybszą i namniej bolesną formą pozbawiania życia.

 • rattenkrieger

  Oceniono 16 razy 14

  "proces pokazowy", "wybiórcze stosowanie prawa", "kozioł ofiarny" - hasła opisujące wymiar sprawiedliwości z głębokiej komuny znów stają się aktualne

 • wichura

  Oceniono 28 razy 14

  Filmu nie widziałem, ale wydaje mi się, że była to szybka śmierć. Rozumiem, że "obrońcy zwierząt" woleliby wersję alternatywną: babcia niesie (ledwo) żywego karpia do domu, w foliowej reklamówce, a tam dobija go nożem kuchennym?

 • marini2

  Oceniono 15 razy 11

  Taaaaa , pewnie hodowcy łososi zatrudniają specjalnych psychologów przed ich zabiciem .
  Polityczna poprawność prowadzi do tego,że za wywalenie ludzi na bruk z przejętych kamienic za złotówkę w Warszawie nikt nie odpowiada, a za ubijanie karpi na targu gość zostanie skazany na 5 lat.
  Konstytucja, Konstytucja, Konstytucja.

 • fullgore

  Oceniono 9 razy 9

  No i jak ustalić czy karp już jest ogłuszony ? "Haalo panie karpiu słyszy mnie pan ? Nie ?" No to łup! Ale tu chyba bardziej chodzi o to że gilotyna była za tępa....

 • szczurzec1

  Oceniono 12 razy 8

  Oczywiście karpiowi należy podać łagodny środek usypiający, a potem zrobić zastrzyk. Zwłoki owinąć z szacunkiem w całun i wręczyć klientowi.
  Ludzie, na mózg się wam rzuciło? Obcięcie głowy jest akurat najszybszym sposobem na uśmiercenie zwierzęcia, czy to ryba, czy ptak, czy ssak. I zgadzam się z tymi co przypominają ubój rytualny - to już prokuraturze nie wadzi?

 • realistas

  Oceniono 8 razy 8

  Jeśli odcinał głowę to postępował bardziej humanitarnie niż zadawanie śmierci na raty. Odcięcie głowy to pozbawienie mózgu tlenu i jego natychmiastowa śmierć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX