Szczyt bliskowschodni w Warszawie. W przyszłym tygodniu obowiązywać będzie stopień alarmowy ALFA

W przyszłym tygodniu w Warszawie odbędzie się szczyt bliskowschodni, poświęcony budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. W związku z tym w stolicy zostanie wprowadzony stopień alarmowy ALFA.

Szczyt bliskowschodni w Warszawie, który współorganizują Polska oraz Stany Zjednoczone, odbędzie się w dniach 13-14 lutego. W wydarzeniu tym wezmą udział m.in. wiceprezydent USA Mike Pence, amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo, a także premier Izraela Benjamin Netanjahu.

Szczyt bliskowschodni. W Warszawie będzie obowiązywał stopień alarmowy ALFA

Jak podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, stopień alarmowy ALFA będzie obowiązywał od 11 lutego (od godz. 00:00) do 15 lutego (do godziny 23:59). Wprowadzenie stopnia alarmowego ma charakter prewencyjny. Pierwszy stopień alarmowy (stopień ALFA) to najniższy z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Wprowadzany jest w przypadku uzyskania informacji o możliwości wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym, którego rodzaj i zakres jest trudny do przewidzenia.

W czasie, gdy obowiązuje stopień alarmowy ALFA, służby uprawnione są do przeprowadzania niespodziewanych kontroli w miejscach publicznych, takich jak stacje metra. W przypadku szczytu bliskowschodniego będą mogły także sprawdzać samochody jeżdzące w okolicach Zamku Królewskiego oraz Stadionu Narodowego, w którym odbędzie się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa i pokoju na Bliskim Wschodzie. Ostatni raz stopień alarmowy ALFA został ogłoszony na czas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach.

Więcej o:
Komentarze (72)
Szczyt bliskowschodni w Warszawie. W przyszłym tygodniu obowiązywać będzie stopień alarmowy ALFA
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 24 razy 20

  Największym zagrożeniem w Polsce są polskie władze - a nie żadni terroryści ...

 • sommers

  Oceniono 22 razy 18

  Szwajcary nie chcieli robić z siebie szmaty, bo wiedzieli, że ten szczyt śmierdzi.

  Robienie "łaski" za frajer...

 • ziggy100

  Oceniono 21 razy 15

  A nie mogli sie spotkać w Waszyngtonie? Byłoby dla nih taniej, nie mówiąc o nas!

 • wagadudu

  Oceniono 18 razy 14

  Potrzebny ten szczyt w Warszawie jak włosy na plecach. To maksimum na co stać amatorów z MSZ, wyjątkowo "murzyńskich" wobec USA.

 • shtalman

  Oceniono 13 razy 11

  To będzie szczyt wolskiej głupoty i lizusostwa

 • bratjolki

  Oceniono 15 razy 9

  W dzień "szczytu" wszyscy się obudzimy do faktu ze jesteśmy pańszczyźnianym chłopstwem w folwarkach kolejnej prowincji Imperium Chaosu. I nawet obelg Pani Namiestnik Mossbacher nie będziemy słyszeć pakując naszych synów na kolejna słuszna wojnę z ludźmi którzy nam nigdy nic nie zrobili.

 • derp973

  Oceniono 11 razy 9

  "poświęcony budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie". Główni aktorzy: ci co podpalili Bliski Wschód. Nie zapomnieliście zaprosić Arabii Saudyjskiej i Izraela? Bo USA wiadomo, że będzie....

 • melamed

  Oceniono 13 razy 9

  W Monachium bylo bez Czechoslowacji,a w Jalcie bez krajow Europy Srodkowej.Kto robi za Hitlera i wujaszka Joe?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX