Pogoda na dziś - czwartek 7 lutego. Dodatnie temperatury na terenie całego kraju

Prognoza pogody na dziś - czwartek 7 lutego. Prognozowane są dodatnie temperatury na terenie całego kraju.

W czwartek 7 lutego w przeważającej części kraju będzie ciepło, jak na tę porę roku. Nie przewidywane są także duże opady, które wystąpią jedynie miejscowo na północy i zachodzie kraju. 

Temperatura. Dodatnie temperatury w dzień w całym kraju.

Na obszarze całego kraju przewidywane są dodatnie temperatury. Najchłodniej ma być w Suwałkach i w Zakopanem, gdzie temperatura wahać się będzie w okolicach 1 stopnia. Najwyższe temperatury prognozowane są w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim i w Szczecinie, gdzie ma być nawet 5 stopni na plusie. W pozostałej części kraju temperatury osiągną wartości od 2 do 4 stopni. W nocy temperatura może spaść do – 4 stopni na wschodnie. Najcieplejsza noc będzie w województwie zachodniopomorskim, gdzie temperatura wyniesie 3 stopnie na plusie. Najzimniejszy wieczór zapowiada się na Podhalu, tam tylko – 6 stopni.

Pogoda 7 lutegoPogoda 7 lutego gazeta.pl

Opady. Przejściowe rozpogodzenia.

Na czwartek 7 lutego przewidywane jest zachmurzenie małe i umiarkowane w Polsce południowej i wschodniej. Większe zachmurzenia oraz przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem prognozowane są na zachodzie oraz północy kraju. Silniejsze porywy wiatru będą występowały nad morzem i na południowym zachodzie. W nocy zachmurzenie wraz z opadami przesuną się nad tereny południowo-wschodnie.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Gołoledź w czterech województwach. 

IMGW wydało ostrzeżenia przed marznącymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem dla województw mazowieckiego, łódzkiego, dolnośląskiego i opolskiego. Wynika to z pojawiających się wieczorem opadów i spadku temperatury przy gruncie poniżej 4 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: