"Wiadomości" TVP ujawniły dane protestujących. Policja: My ich nikomu nie udostępniliśmy

Policja zapewnia, że nie przekazywała nikomu danych osobowych osób, które protestowały w sobotę przed siedzibą TVP Info. Personalia protestujących pojawiły się w poniedziałkowych "Wiadomościach".
Zobacz wideo

Za pośrednictwem Twittera policja odpowiedziała na pytanie w tej sprawie zadane, również na Twitterze, przez posłankę Nowoczesnej Kamilę Gasiuk-Pihowicz.
"Nie udostępniliśmy nikomu wizerunków, jak i danych osobowych, jak i nikt do nas nie zwracał się z takim wnioskiem. Lista nazwisk podana przez media nie jest do końca zbieżna z naszymi ustaleniami" - napisano w odpowiedzi.

Wieczorem w sobotę grupa osób protestujących przed siedzibą TVP Info zaatakowała słownie dziennikarkę Magdalenę Ogórek, która opuszczała gmach telewizji przy Placu Powstańców Warszawy. Uniemożliwili jej wyjazd spod budynku, porysowali i okleili ulotkami jej auto. W poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości" TVP upubliczniono wizerunki oraz dane osobowe dziesięciu osób, które- według TVP- uczestniczyły w tych wydarzeniach. 

Kolejny protest przed TVP

Protest przed siedzibą TVP Info odbył się również we wtorek wieczorem. Przy pl. Powstańców mogło zgromadzić się ok. 100 osób. Jak podaje dziennikarz Onetu Piotr Halicki tego wieczora TVP strzegły wzmocnione siły policji.

Więcej o:
Komentarze (193)
"Wiadomości" TVP ujawniły dane protestujących. Policja: My ich nikomu nie udostępniliśmy
Zaloguj się
 • wujojano

  Oceniono 50 razy 44

  Skoro tak, to doszło do przecieku, tzn. TVPiS uzyskała te dane nielegalnie. Tym bardziej jest powód do zgłoszenia doniesienia do prokuratury.

 • czechy11

  Oceniono 28 razy 24

  To co zrobiła Telewizja Kurskiego to metody najbardziej ochydnych nazistowskich szczekaczek z hitlerowskich Niemiec. Brzydzę się ludźmi w TVP, którzy się tego dopuścili.

 • tomasz.rze

  Oceniono 27 razy 23

  Brudziński, Ziobro i Kamiński muszą się w końcu dogadać, czyje dane są lepsze... policji, prokuratury czy służb?

 • hunter1111

  Oceniono 16 razy 16

  kopanie kobiet to wyraznie opini, koppanie w szesciu jednego to bojka, naklejanie kartki na szybe to brutalny atak..swiat wg pis

 • siwywaldi

  Oceniono 18 razy 14

  Ciekawe, czy ktoś się tym zajmie. Bo przepisy RODO pozwalają dowalić grzywnę w wysokości gwarantującej bankructwo zarówno TVP, jak i policji, he, he...

 • zibbey

  Oceniono 13 razy 13

  Nie od dzisiaj wiadomo, że piss gardzi prawem i szykanuje opozycję. TVP przechodzi najczarniejszy okres w swojej historii i jest szczekaczką polityczno-propagandową do wzniecania podziałów i wrogości wśród Polaków. Jedynie propaganda Urbana w czasach komuny była zbliżona do obecnych "standardów dobrej zmiany". Miejmy nadzieję, że i ten okres minie, ale czy bezpowrotnie? Osobiście wątpię, Polacy kochają nienawiść.

 • jaco621

  Oceniono 15 razy 13

  Biedna pani Ogórek, zlinczowana słownie. To już jest paranoja. Kto mnie obroni przed codziennym wieczornym linczem w telewizji państwowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX