"Wiadomości" TVP ujawniły dane protestujących. Policja: My ich nikomu nie udostępniliśmy

Policja zapewnia, że nie przekazywała nikomu danych osobowych osób, które protestowały w sobotę przed siedzibą TVP Info. Personalia protestujących pojawiły się w poniedziałkowych "Wiadomościach".
Zobacz wideo

Za pośrednictwem Twittera policja odpowiedziała na pytanie w tej sprawie zadane, również na Twitterze, przez posłankę Nowoczesnej Kamilę Gasiuk-Pihowicz.
"Nie udostępniliśmy nikomu wizerunków, jak i danych osobowych, jak i nikt do nas nie zwracał się z takim wnioskiem. Lista nazwisk podana przez media nie jest do końca zbieżna z naszymi ustaleniami" - napisano w odpowiedzi.

Wieczorem w sobotę grupa osób protestujących przed siedzibą TVP Info zaatakowała słownie dziennikarkę Magdalenę Ogórek, która opuszczała gmach telewizji przy Placu Powstańców Warszawy. Uniemożliwili jej wyjazd spod budynku, porysowali i okleili ulotkami jej auto. W poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości" TVP upubliczniono wizerunki oraz dane osobowe dziesięciu osób, które- według TVP- uczestniczyły w tych wydarzeniach. 

Kolejny protest przed TVP

Protest przed siedzibą TVP Info odbył się również we wtorek wieczorem. Przy pl. Powstańców mogło zgromadzić się ok. 100 osób. Jak podaje dziennikarz Onetu Piotr Halicki tego wieczora TVP strzegły wzmocnione siły policji.

Więcej o: