W "Wiadomościach" TVP zadebiutowała nowa prowadząca. Kim jest Edyta Lewandowska?

W "Wiadomościach"TVP zadebiutowała nowa prowadząca, Edyta Lewandowska. O dotychczasowej dziennikarce TVP Info było głośno, gdy po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych w Gdańsku powiedziała na antenie, że kandydat PiS Kacper Płażyński "niestety przegrał".
Zobacz wideo

We wtorek 5 lutego główne wydanie "Wiadomości" TVP po raz pierwszy poprowadziła Edyta Lewandowska. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, dziennikarka zastąpiła w tej roli dotychczasowego gospodarza, Krzysztofa Ziemca.

"Wiadomości" TVP z nową prowadzącą

Edyta Lewandowska jest związana z TVP od 1997 roku. Zaczynała od prowadzenia programów "Twoja lista przebojów" i Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pracowała między innymi w TVP Łódź, a od 2005 roku przeszła na główną antenę stacji, gdzie prowadziła wydania "Wiadomości" w TVP1 i TVP2. 

W ostatnim czasie Lewandowska była związana z TVP Info. W listopadzie 2018 zrobiło się o niej głośno, gdy podczas posumowania II tury wyborów samorządowych nie potrafiła ukryć rozczarowania po przegranej Kacpra Płażyńskiego (PiS) w wyborach na prezydenta Gdańska.

 - Jesteśmy w sztabie Kacpra Płażyńskiego (...), który niestety w drugiej turze wyborów samorządowych przegrał - powiedziała na antenie stacji chwilę po ogłoszeniu wyborów w Gdańsku, które wygrał wówczas Paweł Adamowicz.

Więcej o: