Nowa Sól. Jechał autem z głową wystawioną przez okno, bo nie odśnieżył przedniej szyby

Mieszkaniec Nowej Soli (lubuskie) zamiast odśnieżyć samochód, otworzył boczną szybę i jechał z głową wystawioną przez okno. Po zatrzymaniu tłumaczył policjantom, że nie usunął śniegu, bo spieszył się do pracy.
Zobacz wideo

21-letni mieszkaniec Nowej Soli przemieszczał się główną ulicą miasta z głową wystawioną przez boczną szybę swojego samochodu. Na przedniej szybie była bowiem zebrana warstwa śniegu i szronu, której nie usunął przed rozpoczęciem jazdy. Zanim mężczyzna zdążył spowodować wypadek, dostrzegli go policjanci, którzy patrolowali okolicę. 

Nowa Sól. Nie odśnieżył przedniej szyby, bo spieszył się do pracy

Jak relacjonują policjanci, po zatrzymaniu 21-latek oświadczył, że "nie odśnieżył pojazdu, bo spieszył się do pracy". Ostatecznie musiał nie tylko odśnieżyć cały pojazd, lecz także zapłacić mandat za nieprzygotowanie samochodu do jazdy i spowodowanie zagrożenia na drodze.

Policja przypomina, że poruszanie się pojazdem, którego szyby są oszronione lub ośnieżone, to naruszenie artykułu 97. Kodeksu wykroczeń. Żeby nie narazić się na mandat w wysokości do 500 złotych, przed rozpoczęciem jazdy należy każdorazowo odśnieżyć wszystkie szyby, reflektory, maskę i dach pojazdu. 

Więcej o:
Komentarze (104)
Nowa Sól. Jechał autem z głową wystawioną przez okno, bo nie odśnieżył przedniej szyby
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 19 razy 17

  Czepiacie się! Mógł przecież głowy nie wystawiać, bo zmarźnie.

 • ceppisowski

  Oceniono 42 razy 16

  Debil 4 lata temu nie mogl glosowac bo byl za mlody.
  Teraz zapewne zaglosuje na PIS

 • mireksik1

  Oceniono 18 razy 14

  Gdyby czyścił szyby przy uruchomionym silniku ponad minutę też by dostał mandat. Jak nie kijem go to pałą, kasa na 500+ musi być.

 • duckoff

  Oceniono 13 razy 13

  No a jak miał jechać jak nic przez szybę nie widział.

 • dziadekjam

  Oceniono 25 razy 13

  W PRL wydrapywałem tylko szparkę w przedniej szybie, a zatrzymany przez MO tłumaczyłem, że byłem czołgistą. Skutkowało :-)

 • secondradoslaw

  Oceniono 15 razy 11

  Jak w Polsce nie bedzie szybko kryzysu, to ten narod zglupieiej juz do konca. Ta sama liga glupizny, jak ci co ida na Gubalowke zima w sandalach i dzwonia do GOPR zeby przyslali helikopterem ciepla herbate.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX