Nowa Sól. Jechał autem z głową wystawioną przez okno, bo nie odśnieżył przedniej szyby

Mieszkaniec Nowej Soli (lubuskie) zamiast odśnieżyć samochód, otworzył boczną szybę i jechał z głową wystawioną przez okno. Po zatrzymaniu tłumaczył policjantom, że nie usunął śniegu, bo spieszył się do pracy.
Zobacz wideo

21-letni mieszkaniec Nowej Soli przemieszczał się główną ulicą miasta z głową wystawioną przez boczną szybę swojego samochodu. Na przedniej szybie była bowiem zebrana warstwa śniegu i szronu, której nie usunął przed rozpoczęciem jazdy. Zanim mężczyzna zdążył spowodować wypadek, dostrzegli go policjanci, którzy patrolowali okolicę. 

Nowa Sól. Nie odśnieżył przedniej szyby, bo spieszył się do pracy

Jak relacjonują policjanci, po zatrzymaniu 21-latek oświadczył, że "nie odśnieżył pojazdu, bo spieszył się do pracy". Ostatecznie musiał nie tylko odśnieżyć cały pojazd, lecz także zapłacić mandat za nieprzygotowanie samochodu do jazdy i spowodowanie zagrożenia na drodze.

Policja przypomina, że poruszanie się pojazdem, którego szyby są oszronione lub ośnieżone, to naruszenie artykułu 97. Kodeksu wykroczeń. Żeby nie narazić się na mandat w wysokości do 500 złotych, przed rozpoczęciem jazdy należy każdorazowo odśnieżyć wszystkie szyby, reflektory, maskę i dach pojazdu. 

Więcej o: