Nachodzi ocieplenie, w weekend nawet 11 stopni na plusie. Pogoda długoterminowa - luty 2019

Pogoda długoterminowa na luty 2019. Kiedy przyjdzie ocieplenie, a śnieg i mróz odejdą w zapomnienie? Prognoza pogody IMGW pokazuje, że cieplej będzie już w tym tygodniu!
Zobacz wideo

Wielu z nas z utęsknieniem oczekuje ocieplenia i pierwszych podmuchów wiosny. Dzień powoli się wydłuża, słońce częściej wychodzi zza chmur, ale zima ciągle nie odpuszcza. Kiedy przyjdzie prawdziwe ocieplenie?

Długoterminowa prognoza pogody - luty 2019. Kiedy zrobi się ciepło?

Z map pogodowych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że temperaturę przekraczającą 10 stopni na plusie odnotujemy już w najbliższy weekend. Synoptycy przewidują, że w sobotę 9 lutego temperatura będzie wahać się od 2 do 10 stopni, a w niedzielę od 5 do nawet 11 stopni na plusie. Najwyższe temperatury odnotujemy w ten weekend w zachodniej części kraju - w Szczecinie, Zielonej Górze, Wrocławiu i w Opolu.

Synoptycy prognozują, że stosunkowo wysoka temperatura utrzyma się w Polsce aż do piątku 15 lutego. Tego dnia odczujemy kolejne w tym roku ochłodzenie, a nasze termometry zaczną wskazywać zimowe wartości - od -2 do 4 stopni.

W trzecim tygodniu lutego znowu nieco się ociepli (temperatura będzie wahać się od 2 do 7 stopni), ale nie zabraknie też opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Taka pogoda utrzyma się aż do końca lutego - temperatura będzie przyjmować niskie, ale dodatnie wartości, niebo zakryje się chmurami, z których będzie padać, a słońce wyjdzie zza nich tylko od czasu do czasu. Na prawdziwą wiosnę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.