Stowarzyszenie Wiosna ma nowego prezesa, to znajomy ks. Stryczka. "Kilka osób się popłakało"

Joanna Sadzik przestała być prezeską Stowarzyszenia Wiosna. Jak informuje Onet, zastąpił ją ks. Grzegorz Babiarz, który prywatnie jest znajomym ks. Jacka Stryczka.
Zobacz wideo

Joanna Sadzik była prezeską Stowarzyszenia Wiosna przez cztery miesiące. Stanowisko objęła na początku października po tym, jak 21 września 2018 roku założyciel organizacji i twórca Szlachetnej Paczki ksiądz Jacek Stryczek złożył rezygnację z tej funkcji.

Stowarzyszenie Wiosna ma nowego prezesa

Decyzja ks. Jacka Stryczka była podyktowana doniesieniami Onetu z których wynikało, że pomysłodawca Szlachetnej Paczki od lat stosował szantaż emocjonalny, a także poniżał swoich pracowników. Sprawą zajęła się prokuratura, która prowadzi śledztwo ws. mobbingu w Stowarzyszeniu Wiosna.

Teraz, jak informuje Onet, ks. Jacek Stryczek znowu będzie miał wpływ na organizację. W poniedziałek wieczorem walne zgromadzenie Stowarzyszenia Wiosna odwołało Sadzik, mimo że, jak informuje portal, wcześniej nie zgłaszano zastrzeżeń co do jej pracy.

Na miejsce Sadzik rekomendowano księdza Grzegorza Babiarza, znajomego Stryczka.
- Znów panuje atmosfera zagrożenia. Kilka osób się popłakało - powiedział w rozmowie z Onetem jeden z pracowników organizacji.

Więcej o sprawie ks. Jacka Stryczka i doniesieniach pracowników o przypadkach mobbingu w Stowarzyszeniu Wiosna przeczytasz tutaj >>>

Więcej o: