Alert pogodowy. Ostrzeżenie IMGW przed oblodzonymi drogami na północnym wschodzie kraju

Uwaga na oblodzone drogi! IMGW ostrzega - śliskie jezdnie utrudnią podróż tym kierowcom, którzy jadą dziś przez Warmię, Mazury i Podlasie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega - na północnym wchodzie kraju drogi i chodniki mogą być oblodzone. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla dwóch województw - podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Zgodnie z przewidywaniami meteorologów, oblodzenie dróg może się tam utrzymać aż do godziny 10:00.

IMGW ostrzega. Oblodzenie na drogach stanowi niebezpieczeństwo

Oblodzenie dróg powstawać będzie także w kolejnych dniach. W ciągu dnia temperatura w niemal całej Polsce będzie osiągać wartości dodatnie, jednak nocą znowu spadnie poniżej zera, co spowoduje zamarzaniem mokrej nawierzchni jezdni. Szczególnie ostrożni powinni być kierowcy podróżujący rano lub wieczorami. Śliskie drogi mogą być przyczyną licznych wypadków drogowych i zagrażać naszemu życiu, zdrowiu oraz mieniu. Na dzień 6 lutego wydano już ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla siedmiu województw - oblodzenie dróg prognozuje się dla województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Więcej o: