Dziennikarka Karolina Baca-Pogorzelska dostaje pogróżki. Ktoś chce, aby zrezygnowała z tematu

Dziennikarka "Dziennika Gazety Prawnej" Karolina Baca-Pogorzelska otrzymała wiadomość SMS, w której ktoś "sugeruje" jej, aby odpuściła temat, którym się zajmuje. Jak mówi autorka, to nie pierwsza taka sytuacja.
Zobacz wideo

Karolina Baca-Pogorzelska to dziennikarka "Dziennika Gazety Prawnej", która zajmuje się tematami związanymi z energetyką i tematyką górniczą. Od 2017 roku współtworzyła z Michałem Potockim cykl tekstów na temat importu węgla z okupowanego przez Rosję ukraińskiego Donbasu. W grudniu 2018 roku została za te materiały wyróżniona nagrodą Grand Press.

"Proszę dać sobie spokój..."

W sobotę 2 lutego dziennikarka opublikowała na Twitterze fragment SMS-a, którego otrzymała. "Proszę dać sobie spokój..." - zaczynała się wiadomość. "To jest fragment SMS, który dotarł do mnie w poniedziałek. Dziś zostawiam tylko kawałek, bez nazwisk. Ale tak się dzieje. Po prostu" - napisała Karolina Baca-Pogorzelska.

- Nie wiem i nie domyślam się, kto mógł ją wysłać. W dalszej części, której nie upubliczniłam, nadawca podaje nazwiska wprost sugerujące, o jaki temat chodzi, a nie chcę go na razie zdradzać - powiedziała dziennikarka w rozmowie z serwisem "Press".

Jak mówi, nadawca wiadomości nie grozi jej, a "sugeruje", żeby będzie lepiej, jeśli zostawi temat. Zwraca się również do niej per "pani".

O sytuacji autorka powiadomiła przełożonych. Ma również zamiar poinformować ABW i CBA, nie zgłosi jednak sprawy na policję. Nie pozostawi również tematu, którego wiadomość dotyczyła.

Dziennikarka dostawała już podobne ostrzeżenia

Jak Karolina Baca-Pogorzelska zaznaczyła na Twitterze, nie jest to pierwsza taka sytuacja. "Tak się zdarza, choć zdarzać się nie powinno. Podobne życzliwe ostrzeżenia dostawałam przy temacie pewnego rzecznika pewnej spółki dwa lata temu. A w poniedziałek oprócz tego SMS-a miało miejsce zbyt dużo zbiegów okoliczności. A ja robię swoje. Miłego dnia" - napisała.

Do sytuacji odniósł się dziennikarz Piotr Maciążek. Przyznał, że sam również był ofiarą zastraszania, m.in. "przez jedną ze spółek skarbu państwa obecnej ekipy rządzącej". Dodał, że również grożono mu publicznie. "Dlatego bardzo ważne jest wasze wsparcie. Warto dodać Karolinie Bacy-Pogorzelskiej otuchy" - zaznaczył.

Więcej o:
Komentarze (127)
Karolina Baca-Pogorzelska dostaje pogróżki. Ktoś chce, aby zrezygnowała z tematu
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 105 razy 93

  Zaatakowała świętość! Węgiel. Już pisiorkom nie przeszkadza, że doniecki i dorabiają Putina, ważne żeby grzać. Kopcić! Wiatrak to dopiero wróg! Szumi..

 • dziadekjam

  Oceniono 87 razy 73

  Rozumiem, że po to szaraczkom kazano rejestrować telefony "na kartę", żeby teraz NIE MÓC zidentyfikowqać nadawcy SMS-a. Ale klawo! :-)

 • taunus68

  Oceniono 75 razy 69

  Walić ciężkie miliony na reanimację kopalń,które w większości generują straty,a węgiel kupować od ruskich ot tęgie głowy z pisu...

 • baca124

  Oceniono 63 razy 57

  Co z tym zrobią PiS-owskie służby? Na pewno Kamiński będzie "całował się z psem"

 • kajo-tek

  Oceniono 51 razy 43

  Jak to jest, prosimy Świat o sankcje ekonomiczne względem Rosji a jednocześnie wspieramy import węgla stamtąd , gorzej bo od kacyków prowadzących wojnę w Donbasie, czyli współfinansujemy ich wojnę z Ukrainą.

 • elenem

  Oceniono 38 razy 36

  Oj tak... Dziennikarz- zwłaszcza rzetelny- to zawód podwyższonego ryzyka.
  Mam nadzieję ze to tylko czcze straszenie, oby.
  Ale na wszelki wypadek niech pani uważa na siebie w miejscach publicznych acz ustronnych.
  Zdesperowanych wariatów nie brakuje.

 • kosmyg

  Oceniono 39 razy 35

  Ostatnio na poważnie węglem zajmował się Pan Kmiecik z tvn, niestety zginął w tragicznym wypadku wybuchu gazu w centrum Katowic... taki nieszczęśliwy zbieg okoliczności.

 • nelsonpuszysty

  Oceniono 30 razy 30

  Kupowanie węgla z Donbasu to paserstwo, czyli nabycie rzeczy będącej przedmiotem kradzieży.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX