Ratusz we Wrocławiu ma nowego lokatora. Prezydent Jacek Sutryk przygarnął porzuconego kota

Ratusz we Wrocławiu ma nowego mieszkańca. W poniedziałek pojawił się tam kot. Zwierzę zostało w zeszłym tygodniu porzucone na dworcu autobusowym. Prezydent miasta decydował się je przygarnąć.
Zobacz wideo

W zeszły piątek na dworcu autobusowym we Wrocławiu czteroosobowa rodzina porzuciła kota. Dwójka dorosłych i dwoje dzieci zrobili to, gdy dowiedzieli się, że nie mogą zabrać kota na pokład autobusu. Klatkę z kotem zostawili we Wrocławiu, a sami odjechali. Kotem szybko zaopiekowali się jednak pracownicy dworca, później do akcji wkroczył również prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. 

W ratuszu we Wrocławiu zamieszkał kot

Już w piątek Jacek Sutryk zadeklarował, że zaopiekuje się porzuconym kotem. W poniedziałek odbyło się oficjalne przekazanie zwierzaka. 

Poznajcie Wrocka

- napisał dziś na Twitterze prezydent Wrocławia. Dodał, że takie imię wybrali mu mieszkańcy w głosowaniu. 

Od dzisiaj roczny kot rasy brytyjskiej będzie mieszkał w prezydenckim gabinecie Jacka Sutryka, będzie doglądał także Departamentu Prezydenta oraz Biura Promocji Miasta, oraz mieszkał w domu polityka.

Jacek Sutryk mówi, że zdecydował się na przygarnięcie porzuconego kota, bo jest gorącym zwolennikiem adopcji zwierząt. Dodaje też, że nie mógł zrobić inaczej. - We Wrocławiu wyznacznikiem naszej wzajemnej wrażliwości jest stosunek do zwierząt. Dlatego, gdy usłyszałem, że kotek został porzucony, postanowiłem zabrać go do siebie - dodaje Sutryk. 

Więcej o:
Komentarze (95)
Ratusz we Wrocławiu ma nowego lokatora. Prezydent Jacek Sutryk przygarnął porzuconego kota
Zaloguj się
 • zajety-olek

  Oceniono 22 razy 18

  Ludzie są jednak bez serca :( Dla tego kotka cała historia skończyła się dobrze (chociaż wygląda na przestraszonego i zdezorientowanego), ale ile zwierząt jest w ten sposób porzucanych i kończy w schroniskach, lub jeszcze gorzej...

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 20 razy 12

  Haa! W takim razie jestem współojcem chrzestnym tego kota! Wybierałem mu to imię wraz pozostałymi współojcami i współmatkami! Brawo my!

 • white_lake

  Oceniono 14 razy 12

  zostawić zwierzę jak rzecz, co za debile, i to jeszcze rodzina z dziećmi...
  a wydawało się, że każdy wie, że Flixbusy nie przewożą zwierząt, a jak nie wie, łatwo się poinformować,
  pociągi są

 • alo888

  Oceniono 20 razy 12

  Brawo Panie Prezydencie Wrocławia ( p. Jacek Sutryk ).

 • matylda1001

  Oceniono 13 razy 11

  Głupi ci rodzice. Kiedy w przyszłości będą się zastanawiali dlaczego dzieci oddały ich do domu starców to sobie przypomną tego kota.

 • faustxyz

  Oceniono 15 razy 11

  Cała rodzinka to jakieś potworki, zresztą kierowca autobusu też. Nie życzę im dobrze.

 • newjerseyvulcan

  Oceniono 15 razy 11

  piekny kotek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX