Świńska grypa w szpitalu w Bydgoszczy. Jest już kilkunastu chorych, zamknięto kilka oddziałów

W Szpitalu Uniwersyteckim im. A. Jurasza w Bydgoszczy zdiagnozowano kilkanaście przypadków świńskiej grypy. Niektóre z oddziałów zostały zamknięte.
Zobacz wideo

W Szpitalu Uniwersyteckim im. A. Jurasza w Bydgoszczy zaobserwowano kilkanaście przypadków zachorowania na wirus grypy AH1N1. Chorzy są zarówno pacjenci, jak i personel szpitala. Istnieje obawa, że w szpitalu zabraknie lekarzy, pielęgniarek i ratowników, którzy będą opiekować się chorymi.

Świńska grypa w szpitalu w Bydgoszczy. Kilka oddziałów zostało zamkniętych

Władze szpitala podjęły decyzję o zamknięciu niektórych oddziałów. Do 6 lutego wstrzymano przyjęcia pacjentów do Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej. Zakaz wstępu dla odwiedzających obejmuje oddział pediatrii i nefrologii. Szpital przeprowadza testy, które pokażą czy konieczne jest zamknięcie kolejnych oddziałów.

Pacjenci, u których zdiagnozowano świńską grypę, są przenoszeni do szpitala zakaźnego, gdzie przechodzą dalsze leczenie. Rozprzestrzenianiu się wirusa sprzyja m.in. pogoda - dodatnia temperatura i duża wilgotność to dobre warunki dla wirusa grypy AH1N1. - Jedna osoba może zarażać nawet w promieniu kilkunastu metrów. Pacjenci to nie jest problem, bo się ich izoluje. Kłopoty mogą być z personelem, gdy zaczną przychodzić kolejne zwolnienia - słowa jednego z lekarzy oddziału ratunkowego cytuje portal wp.pl. Zarażonych jest już sześciu pracowników Szpitala Jurasza w Bydgoszczy.

Najbardziej zagrożony zakażeniem jest personel SOR-u, czyli Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zanim u pacjenta stwierdzi się świńską grypę, ratownicy mają z nim kontakt bez zabezpieczenia. Co więcej, tego oddziału nie można zamknąć i zdezynfekować, ponieważ pogotowie wciąż przywozi kolejnych pacjentów. 

Więcej o:
Komentarze (18)
Świńska grypa w szpitalu w Bydgoszczy. Jest już kilkunastu chorych, zamknięto kilka oddziałów
Zaloguj się
 • crowley_666

  Oceniono 7 razy 7

  Czy prezes tam ostatnio nie bywał???

 • swietyszczur

  Oceniono 11 razy 7

  Powinno sie odstrzelic wszystkich mieszkancow Bydgoszczy i okolicy . Sprawdzony Pisowski sposob na powstrzymanie zarazy .

 • jerzysm42

  Oceniono 9 razy 7

  minister rolnictwa ma na to sposób.
  Trzeba tylko strzelać do wszystkiego co się rusza.

 • swinton

  Oceniono 10 razy 4

  Jak zrobi się epidemia to chyba trzeba będzie odstrzelić kilkanaście tysięcy osobników.

 • dziadekjam

  Oceniono 9 razy 3

  Pełno świń , to i o choreóbsko łatwo...

 • ks-t

  Oceniono 9 razy 3

  Niestety w tym roku się nie zaszczepiłem. Przeszedłem na emeryturę z firmy w mieście i z tytułu zameldowania w sasiedniej gminie mam utrudniony dostęp. W mieście musze iśc do lekarza który da mi zaświadczenie, a w gminie się szczepić. ALe dotychczasowe doświadczenia, moje i mojej żony są bardzo pozytywne. Pomagały nawet na banalne przeziębienia. A grype miałem 40 lat temu i wolałbym tego doświadczenia nie powtórzyć.

 • tygrys102

  Oceniono 2 razy 2

  czy choroby nie przywlekli myśliwi - mordercy dzików ? niedawno tvpis bardzo chwała morderców

 • seppuku

  Oceniono 1 raz 1

  Wystrzelać wszystkich, łącznie z personelem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX